Az elítélt

Az elítélt

Felon

Miután akaratlanul megöl egy betörőt, aki betört az otthonába, Wade Porter, az odaadó, ígéretes jövő előtt álló családapa mindent elveszít. Bűnösnek találják gyilkosság vádjában, és arra ítélik, hogy a következő három évet egy szigorúan őrzött börtönben töltse, ahol a hagyományos… Több

Premier: 2008.07.13. | Netflix (2023.07.01.)

2023.08.04 Bafam

Börtönfilm a javából

Izgalmas börtönfilm, kicsit uncsi amcsi befejezéssel. Amúgy van ennél jobb is ebben a témában, de azért ez sem rossz annyira, hogy kihagyd.

2020.08.09 Fortress

A legjobb börtönös filmek egyike

Mindig szerettem a börtönös filmeket, azokat a drámákat, krimiket thrillereket és akciókat, melyeknek fő helyszínei különböző fegyintézetek. Ezek sorában még néhány "B" kategóriás alkotás belefér nálam, mint például a Bosszú börtönében, Stallone főszereplésében (1989-ből). Ám a Felon messze, magasan "A" kategória, amit a rendező (Ric Roman Waugh), illetve a két főszereplő: Stephen Dorff és Val Kilmer is garantálnak. A központi karakter, Wade Porter azért kerül börtönbe, mert megvédi családját és eközben megöl egy betörőt. A sitten aztán rögtön belekeveredik egy gyilkossági ügyben így rögtön súlyosbítják büntetését. A szigorítottba kerül, John Smith (Val Kilmer) mellé. Az idősebb férfi tanítgatja, majd az életét is megmenti. Számomra érdekes, ahogyan a film a benti viszonyokat bemutatja és ahogyan feltárja ezt a titokzatos világot. Az ugyancsak Ric Roman Waugh rendezte Shot Caller -rel ellentétben happy end a vége. Nálam a Felon a 3 legjobb börtönös film közé sorolódik. (Az 1973-as Pillangó az első.) Értékelésem: erős 80%

2016.01.08 kocoska20

Aki a börtönfilmeket szereti, az nem fog csalódni a filmben, mert igazi jó kis börtön dráma. Érdekes, érdekfeszítő, fordulatos és nagyon elgondolkodtató.

2015.06.24 Newyqrk

Elején nem értettem mit kezdjek ezzel, ennyire szerencsétlen nem lehet egy ember. Aztán a börtönös részben pedig minden megváltozott és a végeredmény egy remek film jó kis történettel. Kár hogy rövid!

2018.11.29 harnas1207

Élveztem nagyon a filmet. Tetszett a jellemfejlődés, amin Wade végigmegy. Nekem hitelesen átadta azt az érzést, ahogy az elítéltek alkalmazkodnak a börtönélethez.

A film összbevétele 36 756 dollár volt (imdb.com).

Értékelés: 7.5/10
(2021. 03. 29.)
Az amerikai mozi a maga olcsóbb módján mindig szerette boncolgatni az igazságszolgáltatás malmainak kerekei között megrekedt kisember kálváriáját. (Bár, ahogy hiányos irodalmi ismereteim nem csalnak, ezt mégis csak Franz Kafka maxolta ki teljesen "A per" című könyvében.) Azért mertem az olcsóbb módján kifejezést használni rá, mert ezeknek a filmekn... Több