Az ördög maga

Az ördög maga

The Devil's Own
MrBlond

Az ír származású new yorki rendőr, Tom O´Meara barátai ajánlására saját házában szállásol el egy fiatal emigránst, Rory Devaneyt, aki Észak- Írországból érkezik az államokba. A szimpatikus fiatalember hamar belopja magát a család minden tagjának szívébe. Senki sem sejti, hogy Rory egy… Több

Rendező: Alan J. Pakula
Premier (HU): 1997.04.17.

2023.03.05 Erik Csok

A törvény a terrorizmus ellen

Rég tervben volt már ez a film, és ma sikerült megnéznem. Hát, nekem bejött, nem volt rossz film. Vannak hibái, mint minden filmnek, de egyszer simán meglehet nézni. Az akciók jók a filmben szerintem, és a történet is rendben van. Pitt és Ford jól játszanak, bár Pitt karaktere, ha úgy vesszük, nem egy pozitív karakter, és ez a film végén látszik meg igazán. A vége nagyon emlékeztetett az egyébként zseniális Szemtől szemben című filmre, így jó volt látni ezt a kis hasonlóságot. A film pedig bemutatja, hogy még most is vannak ilyen emberek, akik beépülnek, közben pedig a terrorizmust szolgálják. Kinek ajánlom? Hát, annak, aki nem tud mit csinálni és van kicsit több mint másfél órája, akkor nézze meg, de ne várjon tőle semmi nagyot!

2022.04.02 harnas1207

Gyenge, nagyon gyenge. Harmadik nekifutásra sikerült csak végignéznem.

2017.03.11 NorbiP

Amikor láttam, hogy Pitt és Ford felmentek az elvárásaim és csalódnom is kellett, A film maga szerintem gyengére sikeredett, nem ajánlanám senkinek megnézésre.

2016.02.12 MrBlond

nagyon sok lehetőséget rejtett ez a filmes ötlet, és fantasztikus színészek voltak hozzá kéznél, de valahogy mégis olyan sótlan maradt ez a film, a forgatókönyv nem kínál egy nagy fordulatot sem, kiszámítható és unalmas lett a végeredmény. ha csak eg... Több

2014.11.23 piZZola

az IRA vonzza a filmeseket, nagyon érdekes és izgalmas téma... lehetett volna, de itt ez nem valósult meg, a két színészlegenda ellenére is untatott

Saoirse Ronan kisbaba volt a film készítésekor és apja szerepelt a filmben, a forgatásokon Brad Pitt is vigyázott rá.Szerző: mamiéstöti2

Gordon Willis ezt a filmet fényképezte utoljára. Szerző: mamiéstöti2

Milko Mancsevszki rendezte volna eredetileg a filmet.Szerző: mamiéstöti2

Azért Alan J. Pakula rendezte a filmet, mert ő volt az egyetlen rendező, aki mind Harrison Ford, mind Brad Pitt számára elfogadható volt. Szerző: rbernadett