Borg McEnroe

HercegPeter   2019. 02. 10.

Amikor elkezdtem nézni a filmet, hamar eldöntöttem, hogy Borg a szimpatikusabb. De aztán a két szereplő viselkedése annyira hullámzó, hogy ez szinte jelenetenként változott. Annyi biztos, hogy egyikük sem egy egyszerű figura. Viszont a végére mindkettőt megkedvelhetjük. Nagy csata volt ez akkoriban, mint ma egy Federer-Nadal meccs. Az alakítások rendben vannak, de ebben talán Labeouf volt jobb, és nem véletlenül, hiszen ha jó tudom ő is elég nehéz természet. Ami mellett nem tudok elmenni az egy fordítási hiba, mikor is a fiatal srác a fejben számolási képességével vagánykodik. Itt ugyanis 32*14 helyett 32*40-et mondanak. Tudom ez csak egy apróság és szőrszálhasogató vagyok, de szerintem ezt azért nem kellene benézni. Egyébként nekem nagy kedvenceim az igaz történeteken alapuló sportfilmek, így ezt sem hagyhattam ki és nem is bánom, hogy megnéztem. Azt gondolom, hogy ez a film minden sport és főleg teniszkedvelőnek alapmű lehet.

Berto49   2018. 02. 04.

Nem olyan régen láttam a Nemek harca című szintén a tenisz sport kiváló hőseiről szóló filmet. Abból a meggondolásból fogtam hozzá ehhez a filmhez, hogy többet tudjak meg a sportág két állócsillagáról. Belenézve az eredeti 1980-as döntőbe nagyon életszerű volt a filmbéli megjelenítés. Borg szerepére Sverrir Gudnason kitűnő választás volt. Shia LaBeouf eddig számomra jelentéktelen színésznek számított. Most láttam először jól játszani, de a szinte mindig tátott szája itt is meglehetősen irritált. Az igazi színészi játékot azonban Stellan Skarsgård mutatta be, aki az általam látott filmekben mindig kivételesen teljesít. Igazi nagy színész! A nem kimondottan sportszerető nézőknek is ajánlom, mert valódi dráma kerekedett ebből a sporttörténetben is jelentős esemény megfilmesítéséből.

indingo   2019. 06. 29.

Elképesztően unalmasra sikeredett a történet, pedig én még szeretem is a sport filmeket. Vontatott volt számomra, a legvégén mutatott képek és elmondott infok érdekesebbek voltak mint maga a film.

HETEDIK   2019. 01. 28.

McEnroe kirohanásain jót derültem, a végső csata pedig kellően hatásosan volt ábárzolva, de semmi olyat nem mutat, mint pl. a Hajsza a győzelemért. Egy egyszernézős sport film, amit ha megnéz az ember másnapra már nem is emlékszik rá.

alexxx   2017. 09. 15.

Számomra igen kellemes meglepetést okozott a film. Eleve nagyon bírom Shia LaBeoufot, és kimondottan jó színésznek tartom. Nem voltam benne biztos, hogy egy teniszes film le fog kötni, de messze többről szól. Okés, nincs a Rush színvonalán, de szerintem teljesen rendben volt.

Tuva Novotny
Tuva Novotny
Shia LaBeouf

Mire a mozi elérkezik a döntő labdamenetekig, tulajdonképpen mindegy is már, melyikük nyer, hiszen az, amit a pályán látunk, lényegében művészet, maga a tökéletes teniszmeccs két nagy bajnok előadásában. Épp ezért is olyan szívet melengető látni az utolsó epizódokban és a vége főcím előtt pergő archív fényképeken, hogyan alakult a két sztár közös sorsa a továbbiakban. 75/100 több»

A maga visszafogottságával le sem tagadhatná, hogy skandináv alkotás ez, de mint azt általában előfordul, ezek a felszín alól előbújó érzelmek, gondolatok itt is sokkal ütősebbek, mint az arcunkba tolt dráma.
8/10 több»

A film összbevétele 14 113 354 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 6 383 705 forintot termelt. A hazai mozik összesen 4 587 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Loredana Berté olasz popénekesnő, aki 1988 és 1993 között Borg felesége volt a legismertebb slágere címéhez méltóan – „Non sono una signora=Nem vagyok úriasszony” – könyvében csúnya dolgokat árult el ex férjéről. Szerinte erősen kokainfüggő volt, ha nem volt pénze a dílerektől koldult. Az 1981-es wimbledoni döntőt is azért vesztette el, mert nem volt meg a szokásos kokainadagja.

(Berto49 )

Shia LaBeouf a saját haját növesztette meg a szerep kedvéért.

Shia Leabouf és Stellan Skarsgård korábban játszott már együtt "A nimfomániás" (Nymphomaniac)(2013) című filmben, habár közös jelenetük nem volt.

(magyaristvan)