Játssz egy iPad-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

alexxx   2017. 09. 15.

Számomra igen kellemes meglepetést okozott a film. Eleve nagyon bírom Shia LaBeoufot, és kimondottan jó színésznek tartom. Nem voltam benne biztos, hogy egy teniszes film le fog kötni, de messze többről szól. Okés, nincs a Rush színvonalán, de szerintem teljesen rendben volt.

Berto49   2018. 02. 04.

Nem olyan régen láttam a Nemek harca című szintén a tenisz sport kiváló hőseiről szóló filmet. Abból a meggondolásból fogtam hozzá ehhez a filmhez, hogy többet tudjak meg a sportág két állócsillagáról. Belenézve az eredeti 1980-as döntőbe nagyon életszerű volt a filmbéli megjelenítés. Borg szerepére Sverrir Gudnason kitűnő választás volt. Shia LaBeouf eddig számomra jelentéktelen színésznek számított. Most láttam először jól játszani, de a szinte mindig tátott szája itt is meglehetősen irritált. Az igazi színészi játékot azonban Stellan Skarsgård mutatta be, aki az általam látott filmekben mindig kivételesen teljesít. Igazi nagy színész! A nem kimondottan sportszerető nézőknek is ajánlom, mert valódi dráma kerekedett ebből a sporttörténetben is jelentős esemény megfilmesítéséből.

Hakker   2018. 02. 08.

Remek film volt. a Skandinávok ismét hozták a megszokott minőséget. Sikerült elkészíteni egy klisé mentes filmet. Tökéletesen megmutatták a tiszteletet a rivalizálás ellenére.

Zénó   2018. 01. 21.

Remek filmet hozott a - számomra kevésbé ismert - két nagyágyú élete egy szakaszának, valamint egy gigászi küzdelemnek a bemutatása. A szóban forgó wimbledon-i ütközetet nem tudtam hogyan végződik, és bár gondoltam arra, hogy gyorsban ránézek a Wikipedián, de végül mégis inkább a film mellett maradtam. És nem bántam meg. Két fantasztikus játékos küzdelme valamint a háttér méltóképpen bemutatva. (Nemrégiben volt egy másik teniszes film is Billie Jean Kinggel, így izgatottan várom, hogy lesz-e folytatása az ehhez hasonló filmeknek: téma akadna bőven.)

spidey   2017. 09. 24.

Az utolsó mérkőzés brutálisan jóra sikeredett. Ha valaki szereti a teniszt, annak kötelező, de akik szeretnék megismerni a sporttörténelmi rivalizálás részleteit, azok sem fognak csalódni. Nem csak egy egyszerű teniszes filmről van szó, bár nehéz ezt a mozit eladni szerintem, de bátran merem ajánlani, hogy tegyetek egy próbát vele.

Tuva Novotny
Tuva Novotny
Shia LaBeouf

Mire a mozi elérkezik a döntő labdamenetekig, tulajdonképpen mindegy is már, melyikük nyer, hiszen az, amit a pályán látunk, lényegében művészet, maga a tökéletes teniszmeccs két nagy bajnok előadásában. Épp ezért is olyan szívet melengető látni az utolsó epizódokban és a vége főcím előtt pergő archív fényképeken, hogyan alakult a két sztár közös sorsa a továbbiakban. 75/100 több»

A maga visszafogottságával le sem tagadhatná, hogy skandináv alkotás ez, de mint azt általában előfordul, ezek a felszín alól előbújó érzelmek, gondolatok itt is sokkal ütősebbek, mint az arcunkba tolt dráma.
8/10 több»

Loredana Berté olasz popénekesnő, aki 1988 és 1993 között Borg felesége volt a legismertebb slágere címéhez méltóan – „Non sono una signora=Nem vagyok úriasszony” – könyvében csúnya dolgokat árult el ex férjéről. Szerinte erősen kokainfüggő volt, ha nem volt pénze a dílerektől koldult. Az 1981-es wimbledoni döntőt is azért vesztette el, mert nem volt meg a szokásos kokainadagja.

(Berto49 )

Shia LaBeouf a saját haját növesztette meg a szerep kedvéért.

(dulkap )

Shia Leabouf és Stellan Skarsgård korábban játszott már együtt "A nimfomániás" (Nymphomaniac)(2013) című filmben, habár közös jelenetük nem volt.

(magyaristvan )