NA

Itt járt Britt-Marie (2019)

Britt-Marie var här

FunBoi   2019. 03. 09.

Nagyon bevállalós a film, egy igazán merész alkotásnak gondolom, hiszen pont egy olyan témát választott magának, amire nem gondolnánk, hogy igazán nagyot tudna szólni. Egy idősebb nő széteső házasságával nem is igazán mernek foglalkozni, hiszen az nem annyira "fogyasztható", igaz. De ez a film megmerte lépni ezt, és egy olyan alkotást kaptunk, ami évek múlva is újra megnézhető lesz.

Bulki   2019. 03. 08.

Egész jól indult, de a történet nagyon hamar kliséhalmazba torkollott, pedig nagyon eredeti az egész elgondolás. Szerintem, ha nem lenne ennyire kiszámítható a cselekmény, akkor még egy igazi díjnyertes film is lehetett volna belőle. :/

Az Itt járt Britt-Marie Fredrik Backman svéd író, újságíró és blogger azonos című 2014-es regényének filmadaptációja.

A film nagy részét egy kisvárosban, Lödöse-ben forgatták Gothenburgtól néhány mérföldre.