Itt járt Britt-Marie

Itt járt Britt-Marie

Britt-Marie var här

A 63 éves Britt-Marie negyven év házasságot követően a közelmúltban vált el. A nőt a kisváros, Borg lakói egy zsémbes házisárkányként ismerik, így nem bizonyul könnyű feladatnak számára, hogy munkát találjon, és természetesen az sem segíti a dolgát, hogy több évtizednyi háziasszonyi lét… Több

Ország: Svédország
Premier (HU): 2019.03.14. | Telekom TVGO (2021.02.01.)
Forgalmazó: Cirko Film

2022.03.21 Megyeri Anikó

Mi volt ez?

Backman korunk (egyik) legnagyobb zsenije, olyan könyveket ír, hogy az ember csak pislog. Ove történetéből egészen jó kis film született, a Hétköznapi szorongások minisorozata is jó, ez viszont harmatgyenge. Az, hogy kimaradnak jellemábrázolások meg (néha nagyon fontos) részek, már megszokott, szinte minden filmadaptációnál borítékolni lehet. De itt? Konkrétan lecsupaszították a sztorit, mindenhonnan egy sereg magyarázó, érdekes részt és néhány fontos szereplőt kivettek, és kreáltak belőle egy minimálisan inspiráló, fociköntösbe bújtatott, kissé romantikus másfél órát. Összecsapva. Iszonyú csalódás volt. Pedig szeretem a focit is.

2021.02.19 Crystaldeer

Nem tudom, számomra teljesen átlagosnak tűnt ez a film. Egyszer nézhető, de nem igazán kiemelkedő. A történetet én is érdekesnek találtam, de a színészek teljesítménye nem túl sokat dobott a filmen.

2019.03.08 Bulki

Egész jól indult, de a történet nagyon hamar kliséhalmazba torkollott, pedig nagyon eredeti az egész elgondolás. Szerintem, ha nem lenne ennyire kiszámítható a cselekmény, akkor még egy igazi díjnyertes film is lehetett volna belőle. :/

2019.03.09 FunBoi

Nagyon bevállalós a film, egy igazán merész alkotásnak gondolom, hiszen pont egy olyan témát választott magának, amire nem gondolnánk, hogy igazán nagyot tudna szólni. Egy idősebb nő széteső házasságával nem is igazán mernek foglalkozni, hiszen az n... Több

A film összbevétele 168 862 dollár volt (imdb.com).

Az Itt járt Britt-Marie Fredrik Backman svéd író, újságíró és blogger azonos című, 2014-es regényének filmadaptációja. Szerző: hp

A film nagy részét egy kisvárosban, Lödöse-ben forgatták, Gothenburgtól néhány mérföldre. Szerző: hp

A nagy dobás
2021