Michael Zegen
Domhnall Gleeson

A film az 1950-es években játszódik. Eilis (Saoirse Ronan) egy ír lány, aki többre vágyik, mint amennyi jutott neki, így elhatározza, hogy az anyai otthont elhagyva New Yorkba emigrál, mely számára az ígéret földjét jelenti. New York számára olyan, mintha egy teljesen idegen bolygóra került volna,… Több

Ország: Egyesült Királyság, Kanada, Írország
Premier (HU): 2016.02.04. | Disney+ (2022.06.14.)

2021.10.23 Képkockák

A kezdetekben egy egyszerű kivándorlási történetnek hisszük a filmet, joggal, ugyanis a történet középpontjában Eilish van, aki fiatal ír lányként New Yorkba költözik. Eilish nehezen illeszkedik be az új környezetbe, honvágya és az idegenekkel való n... Több

2017.04.11 indingo

Számomra olyan jellegtelen volt a film. Megnéztem, még csak nem is untam, de már a felére sem emlékszem. A karakterek is eléggé unalmasra sikredetek.

2016.04.30 ArpiHajdu és Réci

Aranyos film, mely nemcsak egy szerelmi történet, hanem két aktuális témát is boncolgat: bevándorlás, s az ezzel járó választási kényszer a régi és az új élet között. Metaforikusan is ez fejeződik ki abban, amikor a főszereplő a két udvarlója közül v... Több

2016.05.27 Bogi87

Gyönyörű film, melyben a mindent elsöprő szerelem és a honvágy egymással szembe kerülnek, feloldhatatlan feszültséget teremtenek ezáltal.

2021.04.07 elekm90

Elmondhatatlanul hidegen hagyott a történet leírása alapján a Brooklyn, így sokáig halogattam a megtekintését, pedig egy egész jó kis film. Mondom ezt úgy, hogy valóban nem egy nagy etwas a cselekménye. Saoirse Ronan hozza a tőle megszokott magas szi... Több

A film összbevétele 62 076 141 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 16 544 566 forintot termelt. A hazai mozik összesen 11 646 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az ír partokon játszódó jeleneteket a Curracloe nevű strandon vették fel, amely korábban a Ryan közlegény megmentése című film híressé vált, normandiai partraszállási jelenetéhez szolgált helyszínül. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmet Kanadában, Írországban és az Egyesült Államokban forgatták, nagyjából 11 millió dollárból.Szerző: dulkap

Eileen O'Higgins mozifilmes bemutatkozása. Szerző: dulkap

Jim Broadbent és Julie Walters a legelső választás voltak a szerepükre. Szerző: dulkap

(2016. 02. 04.)
Emigráció a szerelembe
Bajos volna megmondani, mennyire az Oscar-verseny legtúlértékeltebb játékosa John Crowley drámája, ám az biztos, hogy az egyik leginkább túlbecsült. Még akkor is, ha felesleges bármiféle eredetiséget várva leülni elé. SZABÓ ÁDÁM KRITIKÁJA. Több

(2016. 02. 04.)
Megkísértett a múlt, de már jól vagyok
Felnövéstörténet, Amerika-himnusz, romantikus film, de hiába számítunk rá, semmiképpen nem dráma az Oscar-várományos Brooklyn. Több

Értékelés: 9.5/10
(2016. 02. 07.)
Itthon vagy a túlparton
A filmes migránshullám új célpontja Brooklyn: John Crowley filmje nem csupán egy lány felnőtté válásának lenyűgöző krónikája, de egyúttal az utóbbi idők legjobb melodrámája is. Több

(2016. 02. 03.)
Mindenütt jó
Ez most már hivatalos: Nick Hornby átköltözött a filmvászonra. Legutóbbi könyvét (Vicces lány) olvasva különben is az a kérdés motoszkált bennem végig, hogy vajon hová tűnhetett, hiszen a jól megszokott stílus helyett egy szépen kidolgozott forgatókönyvet kaptam, de ez egy másik történet. Több

(2016. 02. 03.)
Nick Hornby ismét egy (huszadik századi) lányról adaptált forgatókönyvet. S milyen aranyosra sikerült megint! Több