Brooklyn

Brooklyn

Smoking Barrels
2016/01/24

Értékelés: 8.5/10
A Brooklyn az idei díjszezon legjobb darabjai között követel helyet magának, és egy olyan országban, ahol a korabeli Írországhoz hasonló méreteket kezd ölteni a kivándorlás, egy különösen is fontos és erős darab tud lenni. Több

Filmtrailer.hu
2016/02/02

Két út, egy élet
Saoirse Ronan hatalmas kék szemei szinte teljesen betöltik a vásznat, s beragyogják egész Brooklynt. A két világ közt őrlődő leány szerelmi története nagyívű romantikus dráma, inkább hölgyeknek, leheletnyivel több papírzsepit nem kímélő hegedűszólóval, mint amennyi szükséges.

cinestar.hu
2016/02/03

A Brooklyn egy kiváló színészi játékkal megjelenített színes-szagos történelmi dráma, amely a mai elvándorlás mozgatta világunkban aktuálisabb, mint hinnénk.

Vox.hu
2016/02/03

Nick Hornby ismét egy (huszadik századi) lányról adaptált forgatókönyvet. S milyen aranyosra sikerült megint! Több

Hetediksor.hu

Mindenütt jó
Ez most már hivatalos: Nick Hornby átköltözött a filmvászonra. Legutóbbi könyvét (Vicces lány) olvasva különben is az a kérdés motoszkált bennem végig, hogy vajon hová tűnhetett, hiszen a jól megszokott stílus helyett egy szépen kidolgozott forgatókönyvet kaptam, de ez egy másik történet. Több

Revizoronline.com

Emigráció a szerelembe
Bajos volna megmondani, mennyire az Oscar-verseny legtúlértékeltebb játékosa John Crowley drámája, ám az biztos, hogy az egyik leginkább túlbecsült. Még akkor is, ha felesleges bármiféle eredetiséget várva leülni elé. SZABÓ ÁDÁM KRITIKÁJA. Több

Filmtekercs.hu
2016/02/04

Megkísértett a múlt, de már jól vagyok
Felnövéstörténet, Amerika-himnusz, romantikus film, de hiába számítunk rá, semmiképpen nem dráma az Oscar-várományos Brooklyn. Több

Movieaddicts.hu
2016/02/04

A Brooklyn sok szempontból nagyon szép alkotás, elsősorban a romantikát nagyra értékelő nézőknek fog nagyon tetszeni. Viszont nagyon újat és nagyon meglepőt nem tud nyújtani. Több

Kultúrpart.hu
2016/02/07

Értékelés: 9.5/10
Itthon vagy a túlparton
A filmes migránshullám új célpontja Brooklyn: John Crowley filmje nem csupán egy lány felnőtté válásának lenyűgöző krónikája, de egyúttal az utóbbi idők legjobb melodrámája is. Több

Hessteg.com
2016/04/24

Értékelés: 7.5/10
Könnyed, szórakoztató formában, Saoirse Ronan kiváló alakításával fűszerezve egy remek adaptációt kaptunk, ami több tekintetben jobban sikerült, mint az alapjául szolgáló regény és amiből azért így is bőven van mit tanulnunk. Több

jerrycomovie
2019/01/04

Értékelés: 7.5/10
"Megtekintés: Bizonyos, általam hibának vélt dramaturgiai megoldások mellett is azt mondom, hogy egy nagyon kellemes filmélmény." Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!