Byzantium

Berto49   2017. 09. 09.

Tudatlanságom miatt, bízva a „Síró játék” rendezőjében végigkínlódtam ezt a nagyon ócska vámpíros! filmet, mivel nem tudtam, hogy Neil Jordan követte el az „Interjú a vámpírral” c. hasonlóan ócska baromságot. Ebben a filmben minden keveredett; romantika, horror vérzuhatagokkal, giccs, bordélyromantika, üldözések, krimi nem is folytatom tovább, inkább felejtsem el.

A film összbevétele 828 284 dollár volt (imdb.com).

A film 8 millió fontból készült el, és csak az USA-ban 85 millió dollárt eredményezett. A kritikusoktól pozitív értékelést kapott.

A filmben szereplő vér valójában egy ételszínezékkel megszínezett édes szirup volt, ami Saoirse-nak nem igazán nyerte el a tetszését.

A forgatókönyvet Moira Buffini írta 2008-as színdarabja, A Vampire Story nyomán.