Byzantium

Eleanor és Clara, a két rejtélyes fiatal nő egy erőszakos bűncselekmény helyszínéről a egy angol tengerparti kisvárosba érkezik. A lepusztult parti hotelek egyikében próbálnak szállást szerezni. A gyakorlatias Clara a testét árulja, hogy pénzt keressen. Hamarosan megismerkedik a félénk és magányos Noellel, aki befogadja őket a valaha jobb napokat látott motelbe, a Byzantiumba, melyből Clara hamarosan bordélyt csinál. Az ártatlan iskoláslány, Eleanor pedig találkozik a rokonlélek Frankkel, akinek akaratlanul feltárja az igazságot életükről: ő Clara lánya, 1804-ben született, és mindketten vámpírok. A csendes kisvárosban hullani kezdenek az emberek. Ám a múlt, mely elől a két nő olyan régóta menekül, hamarosan utoléri őket - megdöbbentő következményekkel.

Rendező: Neil Jordan
Forgatókönyvíró: Moira Buffini
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Írország
Premier (HU): 2013.08.01.

2017.09.09 Berto49

Tudatlanságom miatt, bízva a „Síró játék” rendezőjében végigkínlódtam ezt a nagyon ócska vámpíros! filmet, mivel nem tudtam, hogy Neil Jordan követte el az „Interjú a vámpírral” c. hasonlóan ócska baromságot. Ebben a filmben minden keveredett; romant... Több

A film összbevétele 828 284 dollár volt (imdb.com).

A film 8 millió fontból készült el, és csak az USA-ban 85 millió dollárt eredményezett. A kritikusoktól pozitív értékelést kapott.Szerző: Bogi87

A filmben szereplő vér valójában egy ételszínezékkel megszínezett édes szirup volt, ami Saoirse-nak nem igazán nyerte el a tetszését.Szerző: Bogi87

A forgatókönyvet Moira Buffini írta 2008-as színdarabja, A Vampire Story nyomán.Szerző: Bogi87

A Byzantium egyik jelenetében, ahol nem kézdublőr, hanem maga Saoirse Ronan játszik a zongorán, ezt a Beethoven darabot előzőleg 12 héten át gyakorolta, hogy minden remek legyen.Szerző: kissjanos21