Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Macskák (2019)

Cats

BoBamburg Nézhetetlen  2021. 01. 15.

Mondanám, hogy nevetségesen rossz, de még csak az sem (akkor legalább jókat mosolyoghattam volna rajta, mint pl. egy álom.net-en). Pocsék film, minden szempontból, és nem az a fajta pocsék, ami sörözéskor szóba kerül, hogy milyen rossz is volt, hanem az a fajta, amit az ember próbál minél előbb elfeledni.

Shelby07   2020. 03. 28.

Színházi előadást a színházba, avagy miért filmen nyávognak a macskák

Kovács Gellért szavaival élve ez a film "catasztrófa" volt. Maga az elgondolás, hogy a színházi élményt filmen keresztül szeretnék eljuttatni az embereknek, egy igen szép gondolat volt. Hiszen nem mindenkinek van pénze színházba jutni, így viszont va... teljes kritika»

bob.007   2020. 09. 19.

Az én gyomrom aztán tényleg sok mindent elbír, de hogy a fenébe lehet ezeket a bizarr jelmezbe bújt figurákat 6 éves gyerekeknek mutogatni? Ha csak a képi ábrázolásból indulok ki, simán rávágnám a 16-os karikát, mert még egy horrort is könnyebben meg... több»

kozse48   2020. 01. 28.

Fanyalgóknek nem ajánlott

Tökéletes zene, tökéletes táncok, tökéletes maszkok. Azok a szerintem felesleges fanyalgások, hogy juj, túlzott digitalizálás... - ajánlom a Marvel meg egyéb filmeket, ahol teljes a digitalizáltság, nincs egy természetes arc, mozdulat. Itt ez egy filmszerű, szükséges, jól bevált eszköz. Vájtfülűek persze sikoltoznak, hogy juj, a színházi előadás, az az igazi. Akkor menjen, és nézze meg ott! Ezt mindenkinek csak ajánlani tudom.

tjunior Nézhetetlen  2020. 05. 17.

Sokakban felmerülhetett a filmet, de már a trailert is látva, hogy hogyan képzelhették ezt komolyan. Feltételezem, Tom Hooper és thinktankja fejéből pattant ki, jó lesz a balettozó CGI macskaemberek koncepció. Aztán jöhetett a klasszikus véleménybubo... több»

Timon   2020. 01. 13.

Ezzel egy nagyon erős hármas: a látvány nem volt rossz. Az elejét kedveltem a legjobban, a közepe felé már valamelyest leült, de a vége ezt kissé kárpótolta. A zenei része sem volt rossz, csak egy idő után már nem volt olyan jó hatású. A koreográfiára nincs panasz. Néhányszor megnézhető. 10/6,5

Félix   2020. 11. 14.

Idris Elba a Hobbs & Shaw után szerepel a Macskákban Rebel Wilson is, így csinál a Tökéletes hang filmek után

Nem ez a legjobb film, amit életemben láttam. Kicsit furcsálltam az egészet. Macskák - énekelnek, táncolnak, és egy kicsit furán beszélnek. pl.:"Elvitte a cica a nyelved?" meg ilyesmi. Taylor Swift pedig, ha minden igaz, énekes, nem egy színész. Neki mi keresnivalója egy filmben? Idris Elba pedig inkább nagyobbaknak való filmekben szerepel, pl. Hobbs &Shaw. Reben Wilsonról is pont ez a véleményem. Viszont volt a filmben egy-két jól elsült poén. És szerintem jó az, hogy az állatok beszélnek. Én szeretem az ilyen típusú filmeket. Volt egy kis varázslat is. Én az olyasmit nem szeretem, szóval mínusz pont. Ida Aresleski alakításán (bocsánat, ha rosszul írtam le a színész nevét) nem lepődtem meg, ugyanis őt már láthattuk ezen kívül jó pár gyerekfilmben. De nincs káromkodás, ezt értékelem. Fiataloknak tetszeni fog. A színészek inkább felnőttesebb filmekben kapnak szerepet. Ez kb. olyan volt, hogy ugye Robert De Niro felnőttes filmekben szerepel, és erre meg szerepel egy főként gyerekfilmben, azaz a Nagypapa hadműveletben. Nézzétek meg ezt a filmet, ha meg akarjátok!

A film összbevétele 41 746 610 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 52 585 104 forintot termelt. A hazai mozik összesen 37 784 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A legendás Andrew Lloyd Webber több új dalt is írt a történetbe a filmadaptáció kedvéért.

A Macskák színpadi változata a negyedik leghosszabb ideig játszott musical volt a Broadway történetében, és a hatodik a Londoni West End-en.

Ez az első olyan Macskák feldolgozás, melyben Vén Szórakaténusz karakterét egy színésznő, Judi Dench alakítja.

A Macskák Andrew Lloyd Webber ötödik musicalje, melyből egészestés film készült. A korábbi adaptációk: Jézus Krisztus szupersztár (1973), Evita (1996), József és a színes szélesvásznú álomkabát (1999), Az operaház fantomja (2004).

Judi Dench a Macskák 1981-es londoni színpadi változatában is játszott volna (Jennyanydots és Grizabella szerepét), de a bemutató előtt balesetet szenvedett, így az utolsó pillanatban Elaine Paige ugrott be a helyére.

Ironikus módon a film egyik sztárja, Rebel Wilson allergiás a macskaszőrre.

A Macskák Francesca Hayward első egészestés mozifilmje.

A Macskák az Oscar-díjas Tom Hooper második musicalje A nyomorultak után.

A Macskák Andrew Lloyd Webber azonos című musicaljének adaptációja. Webber művét T. S. Eliot 1939-es "Old Possum's Book of Practical Cats" című versgyűjteménye inspirálta.

A legendás zeneszerző, Andrew Lloyd Webber és 10 Grammy-díjas Taylor Swift közösen írtak egy vadonatúj dalt a Macskákhoz, mely ebben az adaptációba lesz hallható először. A dal címe: Beautiful Ghosts (Gyönyörű szellemek).

Remélem, nagyon sok pénzt kaptak ezért a színészek, mert egy ilyen szégyenfoltot nem tűntet el egy hétköznapi cicamosdás. több»

Az, hogy a macskatalpak időnként nem érnek a talajhoz, vagy az, hogy a háttér konkrétan átüt a szereplőkön, csak egy-egy újabb példa az igénytelenségre és/vagy a rohanásra. Látva ezt a közel két órát, inkább az előbbire szavaznék. több»

Nem szívesen bántom, de legszívesebben úgy kizavarnám az udvarra, hogy ne is lássam többé! több»