Macskák

tjunior Nézhetetlen  2020. 05. 17.

Sokakban felmerülhetett a filmet, de már a trailert is látva, hogyan képzelhették ezt komolyan? Feltételezem Tom Hooper és thinktankja fejéből pattant ki, jó lesz balettozó CGI macskaemberek koncepció. Aztán jöhetett a klasszikus véleménybuborék, wow... több»

Shelby07   2020. 03. 28.

Színházi előadást a színházba, avagy miért filmen nyávognak a macskák

Kovács Gellért szavaival élve ez a film "catasztrófa" volt. Maga az elgondolás, hogy a színházi élményt filmen keresztül szeretnék eljuttatni az embereknek, egy igen szép gondolat volt. Hiszen nem mindenkinek van pénze színházba jutni, így viszont va... teljes kritika»

kozse48   2020. 01. 28.

Fanyalgóknek nem ajánlott

Tökéletes zene, tökéletes táncok, tökéletes maszkok. Azok a szerintem felesleges fanyalgások ,hogy juj, túlzott digitalizálás, azoknak ajánlom a Marvel, meg egyéb filmeket, ahol teljes a digitalizáltság, nincs egy természetes arc, mozdulat. Itt ez egy filmszerű, szükséges, jól bevált eszköz. Vájtfülűek persze sikoltoznak ,hogy juj a színházi előadás, az az igazi. Akkor menjen és nézze meg ott. Ezt mindenkinek csak ajánlani tudom.

Timon   2020. 01. 13.

Ezzel egy nagyon erős hármas: a látvány nem volt rossz.Az elejét kedveltem a legjobban,a közepe felé már valamelyest leült,de a vége ezt kissé kárpótolta. A zenei része sem volt rossz,csak egy idő után már nem volt olyan jó hatású. A koreográfiára nincs panasz.Néhányszor megnézhető. 10/6,5

Gwen_mot   2019. 12. 29.

Őszintén szólva nem csodálkoznék, ha a film nagyon hamar ugyanarra sorsra jut majd, mint a Hellboy. Fogalmam sincs, ki tudja majd ezt felvállalni, mikor érezhetően mind a rendező, mind a színészek hatalmas energiát öltek abba, hogy jó filmet tegyene... több»

bob.007   2019. 12. 26.

Az én gyomrom aztán tényleg sok mindent elbír, de hogy a fenébe lehet ezeket a bizarr jelmezbe bújt figurákat 6 éves gyerekeknek mutogatni? Ha csak a képi ábrázolásból indulok ki, simán rávágnám a 16-os karikát, mert még egy horrort is könnyebben meg... több»

Mariann László   2019. 12. 26.

Szép ,élvezetes tánc koreográfia.Gyönyőrű ének.Nagyon tetszett.

A film összbevétele 41 746 610 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 52 585 104 forintot termelt. A hazai mozik összesen 37 784 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A legendás Andrew Lloyd Webber több új dalt is írt a történetbe a filmadaptáció kedvéért.

A Macskák színpadi változata a negyedik leghosszabb ideig játszott musical volt a Broadway történetében, és a hatodik a Londoni West End-en.

Ez az első olyan Macskák feldolgozás, melyben Vén Szórakaténusz karakterét egy színésznő, Judi Dench alakítja.

A Macskák Andrew Lloyd Webber ötödik musicalje, melyből egészestés film készült. A korábbi adaptációk: Jézus Krisztus szupersztár (1973), Evita (1996), József és a színes szélesvásznú álomkabát (1999), Az operaház fantomja (2004).

Judi Dench a Macskák 1981-es londoni színpadi változatában is játszott volna (Jennyanydots és Grizabella szerepét), de a bemutató előtt balesetet szenvedett, így az utolsó pillanatban Elaine Paige ugrott be a helyére.

Ironikus módon a film egyik sztárja, Rebel Wilson allergiás a macskaszőrre.

A Macskák Francesca Hayward első egészestés mozifilmje.

A Macskák az Oscar-díjas Tom Hooper második musicalje A nyomorultak után.

A Macskák Andrew Lloyd Webber azonos című musicaljének adaptációja. Webber művét T. S. Eliot 1939-es "Old Possum's Book of Practical Cats" című versgyűjteménye inspirálta.

A legendás zeneszerző, Andrew Lloyd Webber és 10 Grammy-díjas Taylor Swift közösen írtak egy vadonatúj dalt a Macskákhoz, mely ebben az adaptációba lesz hallható először. A dal címe: Beautiful Ghosts (Gyönyörű szellemek).

Remélem, nagyon sok pénzt kaptak ezért a színészek, mert egy ilyen szégyenfoltot nem tűntet el egy hétköznapi cicamosdás. több»

Macskák kritika több»

Macskák kritika több»