Macskák (2019)

Cats

Reitman   2022. 08. 10.

Nem tudom, ez paródia vagy mi? Egy borzalmasan 80-as évek-szerű zenei micsoda a világ leggyakoribb pornó fétisével (100% szoft!). Ha ez átment, csináljak már meg a Hair motoros bőr-szerkós változatát! Meg se néznem, de adnék 5 csillagot! Ja, amúgy még nem lattan az egészet, lehet hogy csak akkor jön át a zsenialitása!?

Shelby07   2020. 03. 28.

Színházi előadást a színházba, avagy miért filmen nyávognak a macskák

Kovács Gellért szavaival élve ez a film "catasztrófa" volt. Maga az elgondolás, hogy a színházi élményt filmen keresztül szeretnék eljuttatni az embereknek, egy igen szép gondolat volt. Hiszen nem mindenkinek van pénze színházba jutni, így viszont va... teljes kritika»

Artemisia   2021. 10. 29.

Színpadi mű a vásznon...

Andrew Lloyd Webber 1981-es musicalje még egy olyan ragyogó életműben is előkelő helyet foglal el, mint amilyennel a musicalkirály rendelkezik. Bemutatása óta nagy népszerűségnek örvend a világ színpadain, a Brodway 3. legtöbbett játszott darabja, il... teljes kritika»

bob.007   2020. 09. 19.

Az én gyomrom aztán tényleg sok mindent elbír, de hogy a fenébe lehet ezeket a bizarr jelmezbe bújt figurákat 6 éves gyerekeknek mutogatni? Ha csak a képi ábrázolásból indulok ki, simán rávágnám a 16-os karikát, mert még egy horrort is könnyebben meg... több»

BoBamburg Nézhetetlen  2021. 01. 15.

Mondanám, hogy nevetségesen rossz, de még csak az sem (akkor legalább jókat mosolyoghattam volna rajta, mint pl. egy álom.net-en). Pocsék film, minden szempontból, és nem az a fajta pocsék, ami sörözéskor szóba kerül, hogy milyen rossz is volt, hanem az a fajta, amit az ember próbál minél előbb elfeledni.

Timon   2020. 01. 13.

Ezzel egy nagyon erős hármas: a látvány nem volt rossz. Az elejét kedveltem a legjobban, a közepe felé már valamelyest leült, de a vége ezt kissé kárpótolta. A zenei része sem volt rossz, csak egy idő után már nem volt olyan jó hatású. A koreográfiára nincs panasz. Néhányszor megnézhető. 10/6,5

kozse48   2020. 01. 28.

Fanyalgóknek nem ajánlott

Tökéletes zene, tökéletes táncok, tökéletes maszkok. Azok a szerintem felesleges fanyalgások, hogy juj, túlzott digitalizálás... - ajánlom a Marvel meg egyéb filmeket, ahol teljes a digitalizáltság, nincs egy természetes arc, mozdulat. Itt ez egy filmszerű, szükséges, jól bevált eszköz. Vájtfülűek persze sikoltoznak, hogy juj, a színházi előadás, az az igazi. Akkor menjen, és nézze meg ott! Ezt mindenkinek csak ajánlani tudom.

A film összbevétele 41 746 610 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 52 585 104 forintot termelt. A hazai mozik összesen 37 784 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A legendás Andrew Lloyd Webber több új dalt is írt a történetbe a filmadaptáció kedvéért.

A Macskák színpadi változata a negyedik leghosszabb ideig játszott musical volt a Broadway történetében, és a hatodik a Londoni West End-en.

Ez az első olyan Macskák feldolgozás, melyben Vén Szórakaténusz karakterét egy színésznő, Judi Dench alakítja.

A Macskák Andrew Lloyd Webber ötödik musicalje, melyből egészestés film készült. A korábbi adaptációk: Jézus Krisztus szupersztár (1973), Evita (1996), József és a színes szélesvásznú álomkabát (1999), Az operaház fantomja (2004).

Judi Dench a Macskák 1981-es londoni színpadi változatában is játszott volna (Jennyanydots és Grizabella szerepét), de a bemutató előtt balesetet szenvedett, így az utolsó pillanatban Elaine Paige ugrott be a helyére.

Az, hogy a macskatalpak időnként nem érnek a talajhoz, vagy az, hogy a háttér konkrétan átüt a szereplőkön, csak egy-egy újabb példa az igénytelenségre és/vagy a rohanásra. Látva ezt a közel két órát, inkább az előbbire szavaznék. több»

Remélem, nagyon sok pénzt kaptak ezért a színészek, mert egy ilyen szégyenfoltot nem tűntet el egy hétköznapi cicamosdás. több»