Álomnagyi (2019)

C'est quoi cette mamie?

Álomnagyi

Lonka   2020. 02. 28.

Elég gyenge kis film volt, elcsépelt a története a szülőkkel akik letojják a kölyköket. A párbeszédek sem valami ütősek.

indingo   2019. 10. 26.

Kicsit izgalmasabb történetre számítottam. Az előzetesből minden kiderült, más alig történt benne. A nagyi stílusa is egy idő után már unalmas volt, nem vicces.

Szilonka   2020. 02. 05.

lehetett volna sokkal nagyobb karakter a nagyi. A sok gyerek is inkább zavaró volt, több felesleges szereplő.

TomÁcs   2019. 10. 26.

Eléggé átlagos francia filmecske, vígjátéknak nem mondanám, én nem tudtam rajta nevetni. Álomnagyi szinkronja elég idegesítő.

VvV   2019. 10. 26.

Az elmúlt években ennél ezerszer jobb francia filmet születtek. Elég egyszerű a története, a vége pedig kiszámítható.

petraszab   2020. 01. 05.

Mitől is volt álomnagyi az álomnagyi? A történetből ez nem gazán derült ki és a története is elcsépelt témákról szólt.

imreacs82   2019. 10. 20.

Nagyon jó film, főképpen azért tetszett, mert nem az elcsépelt, régi poénok jönnek elő, hanem tud újat mutatni és nagyon jófejek a karakterek, minden jelenete jópofa.

A film összbevétele 9 126 247 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 70 012 135 forintot termelt. A hazai mozik összesen 48 133 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Gabriel Julien-Laferriére olyan kiemelkedő francia direktorok mellett dolgozott rendezőasszisztensként, mint Léos Carax, Claire Denis, Chantal Akerman, Nicole Garcia és Elia Suleiman.

Az Álomnagyiban alakítja a 71 éves Chantal Ladesou pályafutása első főszerepét

Az Álomnagyi Gabriel Laferrière egészestés vígjátéka.

A film első része hatalmas sikert aratott Franciaországban. A vígjátékra 800 ezer néző váltott jegyet.

Az Álomnagyi a 2016-os C'est quoi cette famille?! folytatása. Mindkét filmet Gabriel Laferrière rendezte.

Az Álomnagyit a 2019-es Cannes-i Filmfesztivál "Junior Screen" szekciójában is bemutatták.

Chantal Ladesouban van annyi komikai él és virtuozitás, hogy elvigye a hátán a produkciót azzal az egyszerű ténnyel, hogy szellemileg sokkal éretlenebb figurát hoz. több»