66% 122 szavazat

Fórum

FILMINFÓ

Tartalom 1
Hivatalos tartalom

Fáni, a fiatal nő nehezen találja párját. A lány teljesen lemondott arról, hogy valaha is szerelmes lehet még, egy nap viszont egy fekete macska kezd el neki udvarolni. Fáni sikeres a szakmájában, a lelke mélyén viszont a mai napig gyermeki maradt, így nagyon könnyen beadaja a derekát a cicus… Több

Forgatókönyvíró: Kemény Zsófia, Szeleczki Rozália
Premier (HU): 2023.10.19. | Filmio (2024.06.20.)
Forgalmazó: Forum Hungary

Hol nézheted

Törőcsik Franciska
Törőcsik Franciska
Alföldi Róbert

2024.06.21 Eastern79

Szürreális mese

Már az ötletes főcímből tudni lehetett, hogy nem lesz egy egyszerű darab, és nem is hazudtolta meg magát a továbbiakban sem. Egyszerre bizarr, fanyar és szürreális nyakon öntve némi humorral és elvont képi világgal. Kimondottan kellemes és egyben szokatlan élmény az egy kaptafára készült erőszakban tobzódó átlagmozik között. Vannak hibái, de még így is erősen ajánlott.

2023.10.19 ofszet

Valahogy ez nem csak az a sima jópofa film, amin el lehet mosolyogni. A történetnek komoly mondanivalója van, mégha vicces is és melodramatikus.

2023.10.12 vitto

Összességében nagyon csíptem, Patkós Márton hangja egyszerűen szeniálisan illeszkedett ebbe a filmbe.

2023.10.28 Csenge Katona

Cica

Imádtam! Nagyon vicces és épp eléggé elszállt ahhoz, hogy két órára kivegyen a világból – és közben sokat tanultam is, főleg a red flagekről.

A film 36 626 828 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 20 255 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

#1

A Cicaverzum szerepelt a Tallinn Black Nights Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjában.Szerző: csd

#2

Értékelés: 6/10
(2023. 12. 07.)
Szeleczki Rozália első nagyjátékfilmje egy abszurd mesének ígérkezett, ami mintha egy macskások körében ismert mondásra épült volna: a macskatartás egy olyan toxikus kapcsolat, amelyben jó bent maradni. A Cicaverzum nagyjából ezt is adja, de ez a találkozás mégsem teljes szerelem. Több
Lájkolva
2019