Collateral - A halál záloga

Collateral

2023.06.30 Erik Csok

Egy éjszakai halálosztó és egy taxis

Ha van olyan film, ami már nagyon nagyon rég tervben van, akkor ez az. De most sikerült megnéznem magyarul, jó minőségben, online. És ez egy rohadt jó film. Nagyon gyors tempóban halad, az első húsz perc után már bele csap a lecsóba, utána pedig nincs megállás, brutális tempóban halad tovább. Pont jól vannak ütemezve az akciók, és nagyon látványosak is, például a film vége felé van egy diszkós jelenet, hát az valami zseniális! Michael Mann remekül össze rakta ezt a fantasztikus filmet, a Szemtől szemben mellet ez is egy mestermű. A film története szerintem nagyon jó, csavaros is, és Tom Cruise-nak ez a negatív szerep szerintem nagyon jól állt, jól hozta ezt a bérgyilkos figurát. Jamie Foxx is fantasztikus a szerepben, bár, ha őszinte akarok lenni, én nem értem az Oscar-jelölését. Na sebaj. Amit még meg akarok említeni, azok a zenék: jó zenék vannak benne, és amelyik jelenetben zene van, oda nagyon is illik az adott szám. Nagyon izgalmas is, és a vége is szerintem egy jó befejezés, és lehet rajta izgulni, hogy mi is fog történni. Mást nem tudok mondani, ezt látni kell. Nekem nagyon tetszett, olyannyira, hogy az egyik kedvenc filmem is lett.

Tom Cruise hajától eltekintve minden klappol ebben az akcióthrillerben.Gyors,cselekménydús,izgalmas mozi,jól felépített karakterekkel.... Foxx kifejezetten tetszett,és egy jó befejezés.Ajánlott.

2022.10.13 JRD

Imádtam, hogy Cruise negatív karaktert játszott. A sztori jól össze van rakva. Érdekes és feszes tempóban halad, és nem hat fércmunkaként. Foxx játéka is tetszett, noha a színész nem tartozik a nagy kedvenceim közé, ahogyan Cruise sem. Mégis azt kell mondanom: érdemes a figyelemre. Szóval filmre fel és jó szórakozást!

2017.12.10 Deku

Igazi tévében egyszer megnézős, kis kikapcsolódásra megfelelő fajta lett. Pont azt adta, ami kellett egy délutáni kikapcsolódáshoz. Egy nézésre ez bőven megteszi bárkinek.

2017.04.25 Berto49

Össze sem lehet hasonlítani Mann „Szemtől szembe” című filmjével. Meseként kell nézni, mert olyan események vannak benne amelyek realitása a nullával egyenlő. Vegyük például a taxival való felborulást, négyet pördül az autó, de Vincent (Tom Cruise) a... Több

2021.03.06 elekm90

Kiváló thriller Michael Manntól, jót tett neki a digitális kamera, életszagúvá tette az egész élményt és hozzáadott a feszültséghez. Nem vagyok egy nagy Tom Cruise fan, de ez a számára nem megszokott szerep kimondottan jól állt neki. A vége felé van egy jelenet, ami kissé irreális, de el tudom nézni a filmnek.

2018.11.28 BoBamburg

Még ha nem is Tom Cruise legjobb filmje, van benne valami ami miatt szerethető. Hangulata jól elvan találva, szinte végig feszes és izgalmas. Jammie Foxxnak is jól áll a szerep, bírom amikor esetlen karaktereket játszik.

2022.06.19 Sebes Gábor

Én eleve kedvelem a Tom Cruise filmeket. Jó, most épp ő a rossz ember, a másik az igazi amerikai igazságosztó, de van benne szellemesség. Ebben pláne. Csak ajánlani tudom.

2020.08.21 BalogJoe

Van!

Van IGAZÁN jó filmje Tom Cruisenak? Van. Ez!

2017.01.23 valery

Nem mondom hogy Tom Cruise legjobb filmje, de átlagon felüli kategória lett nálam. Izgalmas, feszült hangulatú, fordulatokkal teli és mindenek előtt kiszámíthatatlan. Zseniális rendezői megoldások.

2017.06.28 miklosvaridori

Pörgős akció dráma, izgalmas jelenetekkel, fordulatokkal. Elgondolkodtató történet és végig feszült hangulatú thriller. Jók a karakterek, jó a dramaturgia.

2015.08.21 Moria99

Top 10-ben benne van. Úristen az egyik kedvenc filmem. Látszik, hogy sok munka van benne. Imádom a sztorit, a szereplőket, az akció jeleneteket. Nagyon látványos film, az összes szereplőt imádom. Ha még nem láttad itt az ideje!

2015.08.16 doffy_joka

Ismét itt vagyunk, egy olyan műnél aminél azt hiszem, hogy még talán maga a rendező se tudta mit akart. Erős megfogalmazás ez azonban én így éreztem. Soha többet ilyet. Nem jött be.

2018.08.15 urbanistaa

Csupa olyan név, színész, akik hallatán szinte garanciát kapunk a sikerre. Nagyon jó film. Pörög a cselekmény, egy percre sem áll le. Több szálon fut, izgalmas.