Collateral - A halál záloga (2004)

Collateral

Sebes Gábor   2022. 06. 19.

Én eleve kedvelem a Tom Cruise filmeket. Jó, most épp ő a rossz ember, a másik az igazi amerikai igazságosztó, de van benne szellemesség. Ebben pláne. Csak ajánlani tudom.

Sabnock Sanatory   2020. 07. 11.

Tom Cruise hajától eltekintve minden klappol ebben az akcióthrillerben.Gyors,cselekménydús,izgalmas mozi,jól felépített karakterekkel.... Foxx kifejezetten tetszett,és egy jó befejezés.Ajánlott.

Deku   2017. 12. 10.

Igazi tévében egyszer megnézős, kis kikapcsolódásra megfelelő fajta lett. Pont azt adta, ami kellett egy délutáni kikapcsolódáshoz. Egy nézésre ez bőven megteszi bárkinek.

Berto49   2017. 04. 25.

Össze sem lehet hasonlítani Mann „Szemtől szembe” című filmjével. Meseként kell nézni, mert olyan események vannak benne amelyek realitása a nullával egyenlő. Vegyük például a taxival való felborulást, négyet pördül az autó, de Vincent (Tom Cruise) a... több»

elekm90   2021. 03. 06.

Kiváló thriller Michael Manntól, jót tett neki a digitális kamera, életszagúvá tette az egész élményt és hozzáadott a feszültséghez. Nem vagyok egy nagy Tom Cruise fan, de ez a számára nem megszokott szerep kimondottan jól állt neki. A vége felé van egy jelenet, ami kissé irreális, de el tudom nézni a filmnek.

BoBamburg   2018. 11. 28.

Még ha nem is Tom Cruise legjobb filmje, van benne valami ami miatt szerethető. Hangulata jól elvan találva, szinte végig feszes és izgalmas. Jammie Foxxnak is jól áll a szerep, bírom amikor esetlen karaktereket játszik.

miklosvaridori   2017. 06. 28.

Pörgős akció dráma, izgalmas jelenetekkel, fordulatokkal. Elgondolkodtató történet és végig feszült hangulatú thriller. Jók a karakterek, jó a dramaturgia.

Tom Cruise ebben a filmben használt először éles töltényt a forgatás során.

(ArpiHajdu és Réci )

Tom Cruise a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.

Jamie Foxx korábban valóban taxizással kereste meg a kenyerét.

(Mavil)

Jason Statham eredetileg Max Durocher, taxisofőr szerepét szerette volna megkapni, ami végül Jamie Foxx-é lett. Azonban Michael Mann megsajnàlta őt és neki adta a cameo szerepet.

Jason Statham-nak mindössze két mondata van a filmben.