A rémület ivadékai

Contamination

A film rendezője, Luigi Cozzi a Lewis Coates nevet használta a stáblistán.Szerző: Kóborló

Magyarországon is megjelent a film még a 80-as évek elején videokazettán, hangalámondásos változatban.Szerző: Kóborló

A filmet több címen is forgalomba hozták, például Contamination, Alien Contaminaton, Toxic Spawn.Szerző: Kóborló

A felvételeket 1980. január 18-án kezdték el, és 1980. március 4-én fejezték be.Szerző: Kóborló

Amerikában anno csak egy erősen megvágott változata volt elérhető, amiből körülbelül 11 percnyi játékidőt vágtak ki.Szerző: Kóborló

A film rendezője szerint a film végén látható idegen sokkal mozgékonyabb lett volna, de gondjaik adódtak a lény irányításával, így végül kihagyták a filmből a mozgását.Szerző: Kóborló

A rendező egy interjú során elárulta, hogy filmje egyfajta sajátos keveréke, illetve folytatása a mára már klasszikusnak számító Ridley Scott - A nyolcadik utas: a Halál című filmnek.Szerző: Kóborló

Az eredeti forgatókönyv címe Alien Arriveson Earth volt.Szerző: Kóborló

A film rendezője szerint filmjét részben kolumbiai drogkereskedők finanszírozták.Szerző: Kóborló