Virus

Egy vagány riporternő és operatőr barátja összeáll egy négyfős kommandó osztaggal, hogy egy Új-Guinea-i őserdőben felvegyék a harcot egy csapat húsevő zombival.

(dulkap)

Zene: Goblin
Ország: Spanyolország, Olaszország
Premier: 1980.11.17.

2023.08.19 Kóborló

Egy film, amelyet a történetének a kivitelezése tett tönkre

Mindig is közel álltak a szívemhez a 80-as évek eurohorrorjai, és talán elsősorban emiatt van az, hogy ha egy kicsit gyengébb minőségű alkotásra akadok, akkor is elnézőbb vagyok vele kapcsolatban. Vagyis mondhatnám, hogy ez idáig ezt vettem észre mag... Teljes kritika

A filmet az alábbi címeken is ismerhetik: Hell of the Living Dead vagy a Zombie Creeping Flesh.Szerző: Kóborló

A filmbéli Liát alakító Margie Newton színésznő elismerte, hogy a forgatás legnehezebb jelenete az volt, amikor teljesen meztelenre kellett vetkőznie a kamerák előtt.Szerző: Kóborló

Claudio Fragasso és Bruno Mattei (1931–2007) is feltűnik egy apróbb szerep erejéig a filmben, mindketten kommandósokat alakítottak a film elejéről, de végül ezen jeleneteiket kivágták a kész filmből.Szerző: Kóborló

Eredetileg a film kezdeti forgatókönyve alapján a történetet Afrikában játszódott volna.Szerző: Kóborló

A film rendezője Bruno Mattei (1931–2007) volt, de a film stáblistáján a Vincent Dawn nevet láthatjuk, ami egy álnév volt.Szerző: Kóborló