D-Day

A film alvilági donokról, terroristákról szól majd, vagyis pontosabban egy valakiről, Dawood Ibrahimról (Rishi Kapoor - for prez), akit mindenki akar, el akar kapni (Irffan Khan már kilenc éve), hiszen vélhetően ő áll sok terrorámadás hátterében, kulcsszerepe is volt azokban, és még folytatja tovább. Ezért aztán még többen keresik még kémek (Arjun Rampal, Huma Qureshi) kémkednek, hátha sikerül majd meg és leállítaniuk akár saját életüket is kockáztatva.

Forgatókönyvíró: Nikhil Advani, Ritesh Shah
Ország: India
Premier: 2013.07.19.

2016.10.08 e-batta

Semmi hagyományos bollywoodi nincs benne

Hidegháborús helyzet uralkodik India és Pakisztán között, mint egy gyűlölködő házaspár válás utáni gyilkos csatája, úgy uralkodnak el az indulatok a filmben is. A helyzet senkinek sem jó, de az egészet furmányosan kihasználja a Goldman névre hallgató... Teljes kritika

A film összbevétele 65 536 dollár volt (imdb.com).

Rajkumar Rao (Zoya Rehman férje), csak annyi időre jelenik meg a filmben, amíg a kamera ráközelít laptopjára.Szerző: e-batta

Rishi Kapoor sok jelenetben marathi nyelven beszél, Dawood Ibrahim Ratnagiriből származó konkani muszlim, akinek az anyanyelve marathi.Szerző: e-batta

Shruti Hassan másik filmjét, a Ramaiya Vastavaiya című romantikus vígjátékot ugyanazon a napon mutatták be, 2013. július 19.-én.Szerző: e-batta

Shruti Hassan apját, Kamal Hassant javasolta Iqbal szerepére, de Nikhil Advani addigra már véglegesítette Rishi Kapoort.Szerző: e-batta