Harper
Eric Gordon
Luc Besson
Lera Abova
Alexander Petrov

Anna Poliatova egy kiismerhetetlen ezerarcú nő, aki mindenkit megtéveszt. Vadítóan csábos, éles elméjű, legfőbb ismérve azonban a kegyetlen brutalitás. Képes kaméleonként átalakulni, így könnyedén megvezeti a leghírhedtebb és legrafináltabb gonosztevőket, csirkefogókat, közéleti személyiségeket… Több

Rendező: Luc Besson
Forgatókönyvíró: Luc Besson
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország, Kanada, Oroszország
Premier (HU): 2019.07.18.
Forgalmazó: Freeman Film

2024.03.07 Harper

Furcsa, de jobb, mint a Nikita

Bizonyos esetekben egy-egy téma újradolgozása jobb, mint az eredeti film. Ilyen szerintem a Total Recall (2012) és a Dredd is. Ezúttal 34 év telt el a Nikita, vagyis az eredeti sztori és az új megfilmesítés között, és Bessonnak sikerült egy jobbat készítenie. A Nikita engem special idegesített, az új feldolgozás számomra sokkal hitelesebb. Az orosz főszereplő lánnyal (Sasha Luss) sincs baj, sőt jobban elhiszem neki, amiket csinál, mint mondjuk Alicia Vikandernek a Tomb Raidert. Rengeteg a remek akciójelenet, a verekedős scene és üldözés. Nálam erős 4 csillagos cucc.

2019.07.18 Berto49

Önismétlés Besson módra

Elismerem, hogy sommásan elítélő vélemény, de sajnos Luc Besson „Az ötödik elem” óta nem készített jó filmet. Azóta eltelt 22 év! Ez a film a „Nikita” nyomdokvizein halad, csak Anne Parillaud ki lett cserélve egy szőke, egyszálbélű orosz szupermodellre. Attól, hogy valaki állandóan a divatlapok címlapjain szerepel, még nem lesz színésznő. Pedig M. Besson meg van győződve színjátszói tehetségéről, már az előző filmjében egy rövid szerepet is kiosztott rá a „Valerian és az ezer bolygó városa” című sci-fijében. Ettől még az a Sasha Luss marad, aki tökéletesen mutatna egy orosz partizános filmben. Ö lehetne a németek által meggyalázott Masenyka, aki szomorúan siratja elrabolt lányságát. A film két igazi színésze Helen Mirren és Cillian Murphy a rájuk jutó szűk műsoridőben mindent megtett, miattuk nem nézhetetlen az értékelésem.

2022.09.01 JRD

Gyenge kezdés után erős visszaesés a film. Luc Besson egyik kedvenc rendezőm (még akkor is, ha jó ideje nem igazán ütősek a filmjei). Kicsit Atomszőke, kicsit Nikita. Eredetiségről a film kapcsán nem nagyon beszélhetünk. Van egy hosszúcombú orosz mo... Több

2020.05.12 HE7EDIK

Besson elhitte magáról hogy tud női John Wicket csinálni, de ezt a borzalmat akármelyik tucatrendező le tudta volna dirigálni. Nekem ez a pali örök rejtély marad: a Leonnal megalkotta minden idők egyik legjobb filmjét, azon kívül pedig a többi filmje elég harmatos.

2019.07.18 Ms. Akárki

Ritka rossz volt sajnos, bár ez sejthető volt már az előzetesekből is. Lapos, érdektelen történet, kaotikus vágás. A látvány mondjuk rendben volt, de ez sajnos kevés. A főszereplő nőről inkább ne is beszéljünk...ennél karakteresebb, erősebb szőke nőt nem találtak?...

A film összbevétele 31 329 947 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 67 215 359 forintot termelt. A hazai mozik összesen 45 055 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Luc Besson az Anna kapcsán ismét együtt dolgozott kedvenc zeneszerzőjével, Eric Serraval, aki a Valerian, és az ezer bolygó városában kénytelen volt átadni a helyét Alexandre Desplatnak. Serra az 1989-es A nagy kékséggel elnyerte a francia Oscarként emlegetett César-díjat a legjobb filmzene kategóriájában. Szerző: hp

Anne Parillaud (Nikita), Milla Jovovich (Az ötödik elem) és Scarlett Johansson (Lucy) után Luc Besson választása ezúttal egy orosz szupermodellre, Sasha Luss-ra esett legújabb női főszereplős akciófilmjében. Szerző: hp

2017 októberében vált hivatalossá, hogy Luc Besson ismét női főszereplős akciófilmet forgat. Szerző: hp

Luc Besson 30 millió dolláros büdzséből gazdálkodott a forgatás során. Szerző: hp

Értékelés: 5.5/10
(2019. 07. 29.)
A történet rémismerős: Annát, a család- és jövő nélküli fiatal és gyönyörű lányt beszervezni a titkosrendőrség, hogy bérgyilkos feladatokat lásson el. Ezúttal azonban a hírhedt KGB-ról van szó, ami akár izgalmas is lehetne, ha nem erről szólna a nem is olyan régen bemutatott Vörös veréb is, így jogos a kérdés, hogy egyáltalán milyen létjogosultsága... Több

(2019. 07. 18.)
A film védelmében annyit azért el kell mondanom, hogy Besson továbbra sem felejtett el akciójeleneteket rendezni: ha mást nem is, ezeket még mindig öröm nézni. Több

(2019. 07. 22.)
Én magam nem ajánlanám ezt a filmet, még egy unalmas délutánra sem, hiszen annyi, de annyi jó film van a moziban és sorozat a streaming oldalakon, hogy erre nem akarhattok időt fecsérelni. Több

Álcázásból elégtelen
Az elmúlt években Bessonnak nem sikerült maradandót alkotnia. Legutóbb a Valerian és az ezer bolygó városa csalódásként lett elkönyvelve a köztudatban, de már a 2014-es Lucy sem aratott osztatlan sikert. Reméljük, a francia rendező még visszatalál régi, eredeti hangjához. Több

Értékelés: 4.9/10
(2019. 07. 22.)
Az Anna ezért nem tud működni a női szerepkörben, mert nem nyújt többet, mint amit össze lehet foglalni két-három egyszerű mondatban. A cselekményvezetése is oly lesújtóan egyszerű és ismert, mint a fagolyó. Több