Casanova - Az utolsó szerelem

Casanova - Az utolsó szerelem

Dernier amour

Casanovának, a hírhedt 18. századi élvhajhásznak egyetlen nő sem tudott ellenállni. Az angol fővárosba érkezve korábban ismeretlen érzés kerítette hatalmába; egy ifjú kéjhölgy, Marianne de Charpillon kegyeinek elnyeréséért hajlandó minden korábbi románcát feladni. Szíve választottja azonban… Több

Ország: Franciaország
Premier (HU): 2019.06.20.
Forgalmazó: ADS Service
Stacy Martin
Vincent Lindon

2019.07.15 leo777

Nem igazán vagyok oda a kosztümös filmekért, de nekem ez igazán bejött. Főként azért is, mert nem a szokásos, sablonos szirupos romantikus filmről van szó. A sztori minden melodráma nélkül tudja hozni az érzéki elbeszélésmódot, ami pedig külön kiemel... Több

2019.06.20 Attila

Hát, ez nekem sajnos nem igazán jött be, de egyáltalán nem szeretném lehúzni a filmet. Nem arról van szó, hogy csöpögős lenne, egyszerűen csak egy klisés romantikus film, amelyet én igazából történelmi szempontból fenntartásokkal fogadnék. Nálam abszolút nem lépte át a középszerű kategóriát.

Benoît Jacquot rendező elmondása szerint a film ötlete jóval azelőtt merült fel benne, hogy kirobbant volna Havey Weinstein szexuális zaklatási botránya, és azt ezt követő #MeToo mozgalom.Szerző: hp

Benoît Jacquot Lars von Trier Nimfomániás című filmjében figyelt fel Stacy Martinra (Madame de Charpillon). "Azonnal meggyőzött a magabiztosságával, a szemtelen ártatlanságával és a képességével, hogy olyat mutasson meg, amit általában nem szoktunk megmutatni" - mondta a rendező. Mivel a színésznő ráadásul kiválóan beszél franciául, ezért Jacquot számára csak ő jöhetett szóba a Mr. Casanova női főszerepére. Szerző: hp

A Mr. Casanova Benoît Jacquot rendező és Vincent Lindon ötödik közös filmje. Szerző: hp

A Mr. Casanova alapjául Giacomo Casanov önéletrajzi könyve, a Histoire de ma vie (Életem története) szolgált. Szerző: hp

Casanova története számos korábbi filmadaptációt ért meg. Az első mozifilmet, melynek Casanova volt a főhőse, még 1927-ben mutatták meg Alexandre Volkoff rendezésében. A legközismertebb azonban Fellini 1976-os feldolgozása, melynek Donald Sutherland alakította címszerepét. Szerző: hp

A szenvelgés lusta árnyai
Benoît Jacquot mozija egy hosszúra nyúlt ásítás, amelyet itt-ott megszakít néhány jobb jelenet. És szinte ujjongó öröm szakad ki az emberből, amikor felbukkan végre a stáblista. Több

Casanova, ne haragudj!
A film nem csak illúzióromboló, de unalmas és kiszámítható is. Több

Értékelés: 5.5/10
(2019. 06. 21.)
A címadás ügyes marketingfogás, de ez még nem adja el ezt a mívesen középszerű filmet, aminek szépek a kosztümjei, ügyesek a színészei, csak a szív hiányzik belőle, de az nagyon. Több

(2019. 06. 21.)
Az előadás legmegragadóbb pillanata az volt, amikor az előttem ülő, tisztességben megőszült kritikus bácsi a 67. percben elásította magát, de úgy, hogy a Metro-Goldwyn-Mayer oroszlánja a fasorban nem volt akár a mozdulat látványosságát, akár a hangerőt tekintve Több