Doc Hollywood

Dr. Ben Stone nemrég végzett a washingtoni orvosi egyetemen. A diploma osztás után úgy határoz, hogy a fényűző Beverly Hillsben szeretne munkát vállalni plasztikai sebészként. Mint, ahogy azt bölcs kollégája pontosan összefoglalja számára: tiszta munka, sok zsozsó és nem hal meg a beteg. Kocsiba ül hát, hogy idejében megérkezzen leendő munkahelyére, Los Angelesbe. Grady városkában azonban közúti balesetet okoz, amely eredményeként a helyi seriff 32 órányi közmunkára ítéli a helyi rendelőintézetben. Szerencsétlenségére a városkának éppen nagy szüksége van egy orvosra, ezért az egész lakosság összefog annak érdekében, hogy az ifjú doktort végleges maradásra bírják.

Premier (HU): 1992.01.24.

2024.03.16 Ари Шандор

Olyan M. J. Fox-os romantikus, vidám...

„Becsöppenek a kisvárosba, beleszeretek, ott ragadok, feladom az addigi terveimet” témájú film. Az egész történet leginkább aranyos, többször mosolyt csal. Woody Harrelson és Bridget Fonda nem igazán kaptak ütős szerepeket ebben a filmben. Julie Warner pedig számomra ismeretlen volt eddig, ebben a filmben – szerintem – elragadó. Természetes a megjelenése és a játéka is. Nem 5 csillag, nem hoz semmi egyedit. Kategóriájában viszont igazán kellemes alkotás. Aranyos film, nézze meg, aki nem látta... vagy régen látta. :-)

Ripacs a láthatáron. Michael. J. Fox egy grimaszoló, bohóckodó álszínész. Itt sem váltja meg a világot, és akkor még dicsértem. Unalmas és szürke az egész mozi. Valahogy értelmetlen és semmitmondó.

2023.08.28 Ergit

Kell néha egy pofon az élettől, hogy rájöjjünk, mi is igazából a feladatunk.

2016.01.25 Adepto

Nagyon szeretem ezt a filmjét Michael J. Foxnak. Szinte lubickol Ben Stone szerepében! Az egész kisvárosi milliő, az emberek, a kapcsolatok zseniálisan vannak elénktárva. Ezt sokszor el lehet mondani, de itt ténylegesen igaz, hogy a legjobb színészek... Több

2016.05.30 AlBundy

Zseniális. A színészi játék tökéletes, a történet is nagyon jó, és a hangulata szinte verhetetlen. Nem túlzok, ha azt mondom minimum egy tucatszor láttam már, de nem lehet megunni.

Van egy jelenet, amelyben Hank Gordon kijelenti, hogy "nem bízok olyan emberben, aki nem eszik húst". Nos, a való életben a Gordont játszó Woody Harrelson vegán. Szerző: rbernadett

Michael J. Foxnál 1990-ben, nem sokkal a film forgatásának megkezdése előtt Parkinson-kórt diagnosztizáltak.Szerző: rbernadett