Doctor Strange az őrület multiverzumában

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022.05.06 Gábor Takács

Keresem a szavakat

Ez a film legalább annyira fantasztikus, mint amennyire az univerzum vonatkozásában felejthető. Mégis azt mondom, ez az a film, aminek kapcsán érdemes idézőjelbe tenni a dolgokat, ugyanis ez a rész olyat tud, amit eddig talán kevés Marvel-filmben láthattunk: a stílus és az akció valódi reneszánszát. Ekkora elánnal talán még senki nem csatlakozott be a Marvel-univerzumba. Amit itt Raimi csinál, az túlzás nélkül parádés, csak kérdés, hogy ezt komolyan lehet-e venni azon túlmenően, amit a képernyőn látunk. Style és substance, vagy style over substance, ki hogy gondolja, én ezt semmiképp nem hagynám ki. Több ilyen filmet szeretnék látni.

2022.05.09 Milán Péli

Marvel movi...

A Doktor Strange második, saját filmje nem lett rossz, de szerintem, a kritikákkal ellentétben, nem is lett túl jó. A film sok területen bátrabb mint ahogy azt már megszokhattuk a Marveltől. A történetmesélés viszont iszonyatosan rohanó, akciókkal túltolt, egykaptafás hősöket sorakoztat fel. Látványban nincs hiány, az fix. Aki kicsit is szereti a Marvelt, annak ajánlom, aki annyira nem, annak nyugalom, nem marad le semmiről! U.I.: Valaki legyen olyan kedves, magyarázza el a stáblistás jelenetet. :)