Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Shang-Chi és a tíz gyűrű legendája (2021)

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Florian Munteanu
Tony Leung Chiu-Wai

Artemisia   2021. 09. 14.

legújabb vélemény a nap véleménye

A Marvel torzszülöttje

Shang-chi a Marvel első ázsiai szuperhőse, aki az ismeretlenségből lépett a nagyvászonra, hogy megnyissa a Marver Moziverzum 4. fázisát. A karakter gyökerei azonban egészen 1973-ig nyúlnak vissza, és a kapitalizmus hívta életre: a 70-es évek kung-fu... teljes kritika»

Timon   2021. 09. 03.

Briliáns

Nagyon érdekesen indított a film. Ezt a színvonalat nemcsak tartotta, hanem egyszerűen csak tovább emelte, és amikor már-már kezdtem azt hinni, hogy egyes akciójeleneteknek (vagy esetleg poénoknak) itt van a csúcsa, kiderült, hogy korántsem. Kápráza... teljes kritika»

LentarSR   2021. 09. 05.

Egy jó sztorival és szép látványvilággal ellátott karakter bevezetése

Hol is kezdjem? Nagyon vártam a filmet, de kicsit féltem is tőle. Alig ismert rendező számomra, és ugyanúgy a színészek is. Viszont amit kaptunk, az fergeteges. Jó történetvezetés és szép látványvilág. Ahogy a film kezd, hogy az apukát megismerjük,... teljes kritika»

Artúr   2021. 09. 10.

Marvel-Jackie Chan legújabb kalandjai

Pörgős akció, varázslatos képi világ, szórakozás az egész családnak. Cukisággal teletűzdelt, valós drámával tarkított hjá-puff-dirr-durr-csitt-csatt. Garantáltan leköti a figyelmed a film minden képkockája, és a végén úgy érzed, hogy még haza is tudsz vinni valamit belőle. Nagyon ajánlom 3D IMAX moziban, frenetikus. Van benne családbarát, felesleges és teljesen lényegtelen humorgombóc? Igen. De van benne fordulatos cselekmény, és jól illeszkedik a saját univerzumába, amivel a rajongók kedvére tesz.

VérAlex   2021. 09. 04.

Fuh, én ezt a filmet már nagyon vártam, szerintem nehéz lesz felülmúlniuk a többi Marvel filmnek, mivel egész magasra került az a léc. Nem szükséges mondani, hogy eszméletlenül látványosra sikerült, nem spóroltak a speciális effektekkel, de a casting is szerintem nagyon el van találva.

Kolci_23   2021. 09. 03.

Az év legkellemesebb csalódása, nagy fenntartásokkal vártan a Shang-Chit, és azt kell, hogy mondjam, nagyon odatették magukat a készítők. Részemről jár az öt csillag.

Eastern79   2021. 09. 04.

Elképesztő utazás

A Disney a Mulannal bebizonyította, hogy hiába pakolnak tele sztárokkal egy filmet, attól még nem lesz jó. A Marvel egy viszonylag tapasztalatlan rendezővel és egy kevésbé ismert főszereplővel olyan akció-fantasyt dobott össze, hogy a harcművészeti ... teljes kritika»

A film 146 897 758 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 86 997 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Marvel Studios 2019 márciusában szerződtette le a japán-amerikai direktort, Destin Daniel Crettont a Shang-Chi és a tíz gyűrű legendája rendezői posztjára.

A film nemezise Mandarin lesz, aki a képregényekben Tony Stark ellensége volt, de az alkotók úgy vélték, hogy egy ázsiai főszereplős filmhez jobban illene egy kínai főgonosz.

A film fejlesztése már 2001-ben megkezdődött, de a projekt csak azt követően indult be, hogy a Marvel 2018-ban leszerződtette Dave Callahamet a forgatókönyv megírására.

Ez a Marvel első ázsiai főszereplővel készült szuperhősfilmje.

A Shang-Chi és a tíz gyűrű legendája a Marvel moziverzumának 25. filmje.

A Shang-Chi és a Tíz Gyűrű legendája képes magát kiemelni a tucatprojektek közül, melyek között megszületett. Rokonszenves karakterei, valamint a Disney korábbi, kudarcba fulladó kísérletét, a tavalyi Mulan-filmet könnyedén feledtető és a kínai kultúrához tisztelettel viszonyuló bánásmódja végül kifizetődik, mi pedig egy olyan kellemes alkotást kapunk a pénzünkért, amilyet a csapatfilmjein túl a stúdió már nagyon rég tudott készíteni. több»

Az alkotók nagyszerűen vegyítik a kaland- és fantasy elemekkel tarkított wuxia műfajt a modern részekkel. Teszik, mind ezt úgy, hogy meghagyják a wuxia filmekre jellemző történetszövési ívet, melynek fő mozgatórugói az erős, mindent elsöprő érzelmek, és a háttérben meglapuló dráma, mely szép lassan bontakozik ki. A végeredmény pedig pazar lett! Végre ismét egy olyan Marvel-film, melynek szíve van, és nem elégszik meg félmegoldásokkal, hanem a karaktereknek mélységet, motivációt ad, hogy a nézők a szívükbe zárhassák őket. több»

A Shang-Chi az utolsó harmadára azonban átmegy egy durva, CGI-fenevadakkal megtűzdelt fantasytripbe, ami megfeküdheti egyesek gyomrát, szóval nem árt néminemű fogékonyság erre is, de amúgy abszolút taps illeti a Marvelt, amiért továbbra is szépen tartják a minőségi ívet. Már csak egy igazán bátor darab hiányzik tőlük. több»