Szívek királynője

Szívek királynője

Dronningen

A kiskorúak és fiatal felnőttek védelmével foglalkozó tekintélyes ügyvéd, Anne ránézésre irigylésre méltó életet él. Amikor azonban úgy határoz, megszerzi magának nevelt fiát, Gustavot, komoly rizikót vállal. Az ifjú és az ötvenes éveiben járó Anne viszonya mindent tönkretehet, de a nő nem… Több

Rendező: May el-Toukhy
Forgatókönyvíró: Maren Louise Käehne, May el-Toukhy
Ország: Svédország, Dánia
Premier (HU): 2019.05.16.
Forgalmazó: ADS Service

2022.03.13 Ildikó Bacskai

Szívek királynője (2019)

Igazán megdöbbentő film. Mennyit ér az igazság? Mit áldozhatunk fel érte? Igazi skandináv hangulatú, lassú dinamikájú, gyönyörű, látványos, letisztult stílusú film. A cselekmény három ember köré épül, a mellékszerepek szinte "beleolvadnak a háttérbe". A film erotikussága inkább nyers, állatias ösztönösség. Az alaptörténet a film mélypontjáig átlagos történet, jómódban élő sikeres, elhanyagolt asszony, saját világában élő férj és egy újdonsággal kecsegtető fiatalabb fiú, az előzetes elolvasása nélkül is sejteni lehet a kimenetelt. Amit nem lehet sejteni, azok a következmények. Pontosan ilyennek látom az embereket, ahogyan ebben a filmben megmutatja a rendező és az író, felszínesnek, álságosnak és undorítónak.

2019.11.21 Berto49

a nap véleménye

Valóban olyan boldogok a skandinávok?

Nem árt ismerni a cím megértését közelebb hozó matematikaprofesszor, Lewis Carroll művét, az „Alice Csodaországban”-t, mert abban szerepel a Szív Királynő (a hirtelen haragú Viktória királynő torzképe.) E műre többször is utal a film, mert ezt a kö... Teljes kritika

2019.09.21 indingo

A film nem rossz, de valahogy nagyobb katarzisra számítottam. A nőt nem tudtam megérteni, nem magát a tényt hogy kikezdett a gyerekkel, hanem utána ahogy kezelte a dolgokat.

2020.01.31 Szilonka

Durva film volt. Főként a vége vágott szíven. Látványban is nagyon tetszett.

2020.10.06 Bazzzsi

Nálam azért nem talált be a film, mert nem hiszem el hogy egy felnőtt nő egy ilyen szituációban így reagálna.

A film összbevétele 436 915 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 2 534 750 forintot termelt.

Dánia ezt a filmet jelölte a 92. Oscar-díj külföldi film kategóriájában.Szerző: Képkockák

Értékelés: 8.5/10
(2019. 05. 24.)
Végig fenntartott feszültség, emlékezetes színészi alakítások és egy elgondolkodtató történet – nagyjából ezt a képet rajzolja ki a Szívek királynője, a tavaszi moziműsor talán legkellemesebb meglepetése. Több