Dupla dinamit

Bolo Yeung
Alonna Shaw
Bolo Yeung
Jean-Claude Van Damme

A Hong-Kong-i üzletember halálát sokan kívánják. Olyannyira, hogy egyik legnagyobb üzleti sikerének éjszakáján megtámadják, majd feleségét és õt is kivégzik. Csodával határos módon ikerfiai megmenekülnek és egymástól elválasztva a világ két végén nõnek fel. Felnõtt fejjel ismerik meg egymást és tudják meg, mi történt szüleikkel.

Rendező: Sheldon Lettich
Premier (HU): 1992.08.21.

2022.01.31 drg0602

Szerintem nem rossz film. Egy biztos, egy kicsit lassú, de azért van benne akció is. Teljesen szimpatikus benne Van Damme is, és a körülte lévő színészek is. Helyenként tényleg egy kicsit lassú és vontatott! A történet és a akciójelenetek jók benne. 9/10

Bolo már Bruce Lee-t is hűséggel kiszolgálta,és itt is a rosszfiút kell eljátszania.Nagyon gyenge történettel megáldott akciófilm.Lapos,élettelen,bele lehet fáradni az egysíkú forgatókönyvbe.Először agyonverik,majd mint a főnix,feltámad hamvaiból.Sokadszorra már kissé unalmas.Lettich nem tudta jól megcsinálni a filmet.

2016.05.22 Yosihiro

A Dupla Dinamit nekem azért nem jött be annyira mert kicsit a történet vontaott volt. A szinészi alakítás sem sikerült úgy ahogy kellett volna de ettől függetlenül jó film nézhető remek kikapcsolódás :)

2017.12.10 Deku

Ehhez a filmhez kell egy fajta szemléletmód ami sajnos nekem nem volt meg épp ezért nem kedveltem. Szerintem kedvelhető azok számára, akiknek erre áll rá az agyuk egyből.

2019.01.22 HE7EDIK

Van Damme ekkoriban feljövőben volt és jól is alakítja egyszerre mind a két karakterét. Persze az akkori összeretusált képek mai szemmel már kicsit viccesen hatnak, de remekül összerakott kis akció mozi ez a belga harcos korai éveiből.

Jean-Claude Van Damme saját bevallása szerint valódi személyisége közelebb áll Chadhez mind Alexhez. Szerző: rbernadett

Miután a Véres játék (1988) című filmben Jean-Claude Van Damme és Bolo Yeung között szoros barátság alakult ki, Van Damme csak Yeungot tudta elképzelni a negatív figura szerepében. Szerző: rbernadett

A film költségvetése 15 millió dollár volt, de két evvel a bemutató után világszerte már 100 millió dollár feletti bevetélt hozott.Szerző: ZeroHero