Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Ed Wood

Sabnock Sanatory   2020. 11. 22.

Ed Wood a világ legrosszabb rendezője, akit most filmvászonra tettek, méghozzá korrekt módon. Tim Burton amúgy is a fura képek, sminkek és beállítások nagymestere, és ezt itt is megmutatja nekünk. Johnny Depp, Martin Landau és Bill Murray garancia a sikerre.

ArpiHajdu és Réci   2016. 04. 29.

Nagyon tetszett a film, amikor Lugosi elküldi melegebb éghajlatra azt az alkalmazottat, aki szerint Boris Karloff jó színész, az zseniális, azóta is idézgetem a barátaim legnagyobb örömére. Két elfeledett legendáról egy szép megemlékezés

ANdraS   2015. 03. 14.

Nem rosz film, nem is annyira tipikus Burtonos, Depp nagyon jól jatszik, de az, ami a legérdekesebb az a maga Ed Wood élete amely hihetetlen és nagyon, de nagyon különös. Akkor találtam Woodra, amikor videóklippet akartam forgatni és kerestem valaki... több»

Megamovie   2016. 02. 23.

Edward D. Wood Jr. a világ legrosszabb rendezője,forgatókönyvírója ,producere és színészeként van számon tartva. A rendező élete által inspirált filmje bemutatja a rendező szabálytalan és élvhajhász létformáját,a többnyire B kategóriás filmeken való ... több»

mrfaktor   2016. 04. 30.

Zseniális film az egyik legrosszabb rendezőről. Tim Burton szórakoztatóan mutatja be, milyen elképesztő amatőr hibák fordultak elő filmjei forgatásán. Belógó kamerák, szétdőlő díszletek. A fekete fehérben bemutatott mozi pedig egy külön hangulatot ad, megidézi a negyvenes évek filmjeit.

Peeves112   2015. 08. 07.

Egyszer bőven nézhető film volt, színészek a helyükön voltak. Azonban nem lett nagy eresztés. Amolyan egyszer megnézed, de többször nem nagyon vágysz rá fajta. A látványvilágra sincs panasz csak maga a film összességében nem fogott úgy meg.

Agnes96   2015. 03. 01.

Először is mindenkinek ajánlom, hogy az Ed Wood után nézze meg a Szörny menyasszonyát! Sokkoló, hogy mennyire jól újra tudták forgatni Burtonék. Bizarr dolog úgy nézni egy filmet, hogy láttad az a filmet ami arról szól hogyan készítették az először e... több»

Johnny Depp
Johnny Depp

Vincent D'Onofrio 2005-ben elkészítette Five Minutes, Mr. Welles c. filmjét, melyben második alkalommal is eljàtszotta Welles alakját. A film mindössze 30 perces.

Maurice LeMarche, aki a filmben Vincent D'Onofrio szinkronhangját adja, korábban főként rajzfilmfiguráknak kölcsönözte a hangját.

Orson Welles karakterét Vincent D'Onofrio játszotta el a filmben, de a játékát újraszinkronizáltatták Maurice LeMarche-csal, mert Vincent nem hangzott elég Wellesien.

Martin Landau, aki Lugosi Bélát játszotta el a filmben, nagy rajongója volt a magyar színésznek.

Az Ed Wood 1995-ben egy Golden Globe-díjat nyert legjobb férfi mellékszereplő kategóriában, továbbá jelölést kapott, mint legjobb férfi főszereplő és legjobb filmmusical vagy vígjáték.

Az Ed Wood két Oscart is bezsebelt 1995-ben (legjobb férfi mellékszereplő és legjobb smink).

Lugosi Bélát Martin Landau formálta meg a filmben, akinek a magyar hangját Kristóf Tibor kölcsönözte.

Az Edward Davis Wood Jr-t alakító Johnny Depp magyar hangja Zalán János.

Az Ed Wood 18 millió dollárból jött létre, bevétele azonban csupán 5 887 457 dollár volt.

A Tim Burton által rendezett film egy amerikai rendező, Edward Davis Wood Jr. életét tárja a néző elé.

Ed Wood neve úgy híresült el, mind szakmai, mind fogyasztói körökben, mint a világ legrosszabb rendezője. Ez annyiban igaz is, hogy rendezéseinek végeredményei sokkal inkább személyes performansz kísérletek (Annak ellenére, hogy ez a művészeti irányzat a hatvanas évek végén kezdett életre kelni), mint egybefüggő és élvezetes celluloid kalandok. Ez legyen a legnagyobb baj, nem igaz? több»

Ahogyan a biopic filmek egy jó részénél lenni szokott egy adott életszakaszra fókuszál a rendező, jelen esetben Ed Wood és Lugosi Béla különös keretrendszerben zajló emberi kapcsolatát, tulajdonképpeni barátságát helyezi a középpontba és a közösen forgatott filmek elkészültének többnyire szánalmasan vicces körülményeit. több»