Egyiptom hercege

The Prince of Egypt

2022.03.11 JRD

Halhatatlannak kellene lennie...

Az egyik legjobb feldolgozása a Biblia történeti gyöngyszemének. Nincs benne túlzás, sem oda nem illő pillanatok. Az egész történet teljesen egyben van. És a zene, az maga a magával ragadó érzelemvilág. Nem tudom, hogy ez az animáció miért lett ennyire elfeledve. Talán a témája miatt? Vagy mert az embereknek mára már a cefetül látványos animációk kellenek? Nem tudom. Mert a ráfordított pénz és a bevétel között egyébként hatalmas a különbség. Több mint 300 milliót hozott be ez a másfél órás rajzfilm, a ráfordított 70-et tehát bőven vissza is hozta. Mégsem marad fenn a nagy halhatatlanok között ez a mese, pedig érdemes rá! (Talán karácsonykor, ha a Reszkessetek betörők helyett ezt játszanák le az adók, jobb lenne...) Minőségben, kivitelezésben, zenéjében, felépítésében is remek alkotás. Érdemes a figyelemre! Szóval, ha nem félsz valami nem ultra újat kipróbálni, akkor mindenképp nézd meg ezt is! Filmre, dalra, kalandra fel, és jó szórakozást!

2020.06.17 Artemisia

Kivonulás

A Dreamwork 1998-as, méltatlanul elfeledett klasszikusa, mely teljesen forráshűen dolgozza fel az egyik legismertebb és legszebb bibliai történetet. Az eredeti üzenet méltóságát szem előtt tartva, és közben teljesen képernyőképesen adja vissza a történet tanulságát. A bibliai beszámolót kiegészítő részleteket finoman és konszolidáltan csempészték bele, így anélkül, hogy túlzottan meseszerű és elrúgaszkodott lenne, szórakoztató, és érzékletesebben, közelebbről mutatja be Mózes lelkiállapotát, érzéseit. Dagályosság nélkül beszél a faraó palotájában töltött gyermekkorában, az ifjú Ramszesz-szel való testvéries kapcsolatásról, valamint az otthonának érzett palota, illetve a vérszerinti családja és népe közötti őrlődésről. Tanító jelleggel, időrendi sorrendben ábrázolja a Tíz csapást és nagyszerűen előkészíti a Kivonulást. Egyetlen más rajzfilm sem dolgoz fel ilyen gyönyörűen és hitelesen bibliai történetet.

2018.11.30 dailyfilmsan

Érzelmes rajzfilm. Kicsit morbid a történetéből adódóan nem a legszebb fejezetét dolgozza fel a bibliának és még nem is mutat meg minden borzalmat, hiszen mégis csak a kisebbek számára készült. Le a kalappal a Dreamworks előtt mert ez nagyon jóra sik... Több

2020.01.16 Timon

A bibliai kivonulás történetének bemutatásához ez az egyik legjobb animációs film. Az elemek megfelelő követése mellett még néhány jó zenei dalbetéttel is bővül,meg a szereplők történetét,hátterét is jól kidolgozták benne. A helyszíneket hogy ne is e... Több

2018.04.26 indingo

Nálam annyira nem talált be a mesefilm. Egyszer meg lehetett nézni, de nem ábrándoztam róla napokig. A látványa még elment, de történetben többet vártam.

2019.07.29 Ms. Akárki

Sosem szerettem az ilyesmi bibliai meséket, de ez nagyon tetszett. Még suliban néztük meg egyszer és a fülbemászó zenéivel már akkor lenyűgözött. Tanulságos mese a hitről, kitartásról, szeretetről.

2017.10.17 Szilonka

Egyiptomi kultúra kedvelőként a mesefilm sem maradhatott ki. A látványa szerintem nagyon kellemes és a történet is egy értelmes sztori a gyerekeknek.

2018.03.30 hackerjulcsi

Imádom! Tetszik a fantasztikuma, a kivitelezése és az erősen bibliai ihletettsége. Tanít, szórakoztat és az életre nevel. Nagyszerű mesefilm, ha egyszer gyerekem lesz, remélem, hogy neki is tetszeni fog - mert tuti, hogy meg fogja nézni haha :D

2018.10.22 Csillagpor

A biblia, keresztény témájú mesék általában nem szoktak tetszeni, de ennek a rajzolása és a zenéi egyszerűen gyönyörűek. Mind a mai napig szívesen hallgatom a számait. Ilyen meséket bezzeg sosem vetítenek hittan órán a gyerekeknek...

2017.01.20 Gábor Rózsa

Igényes és értelmes mese. A történet ismertsége ellenére is újat hoz a világba, amit már lerágott csontként is emlegethetnénk. Gyermekek és felnőttek számára is jó filmélmény.

2018.12.27 VvV

Az egyiptomi hangulatot jól hozza a történet. Látványos igazi történelmi kalandozás.

2017.09.28 Bibabac

Gyerekként nem igazán szerettem. Túl nyomasztó volt a hangulata és szomorú a történet. Felnőttként már egészen másképpen tekintek rá, gyönyörűek a dalok, csodás a látvány és megható a történet.

2016.07.22 K.bogi

Általában nem szoktak tetszeni az ilyen vallási, katolikus, vagy zsidó történetek sem filmben sem pedig rajzfilmben, de ez igazi kivétel. Egyszerűen zseniálisan megalkották, a zenebetétek és az énekesek egyszerűen zseniálisak. Szerintem beleégett az összes dal a fejembe már akaratlanul.

2020.03.07 drg0602

Aranyos kis történet, érdemes megnézni. Jó rajzfilm! 8/10