Evita

Evita

Eva Perón 1919.július 1-jén született.Szerző: Artemisia

Evita Perón utolsó mondta a nyilvánosság előtt 1952 májusában ez volt : "Visszajövök, és millióké leszek".Szerző: Artemisia

Jaun Perón 1955-ös bukása után Evita holttestét elrabolták, és az ország különböző pontjain rejtegették, végül Milánóban temették el. Az argentin kormány 1971-ben exhumáltatta, és Spanyolországba vitette a testet. Végül 1974-ben Juan Perón 3. felesége, Isabel Perón hozatta véglegesen Argentínába a holttestet, jelenleg a Duarte család birtokán nyugszik.Szerző: Artemisia

Evita holttestét bebalzsamozták, így a mai napig jó állapotban maradt fenn.Szerző: Artemisia

Eva Perón 1952.július 26-án, mindössze 33 évesen hunyt el.Szerző: Artemisia

Míg Evitát kórházban kezelték méhnyakrákja miatt, politikai ellenfelei "éljen a rák" feliratokat festettek az épületekre szerte a városban.Szerző: Artemisia

Evitánál 1951 júniusában diagnosztizáltak méhnyakrákot. Ő azonban visszautasította a műtetet, mert nem akart eltűnni a nyilvánosság elől.Szerző: Artemisia

Evitának köszönhetően 1951-ben, a történelmi jelentőségű szavazáson az argentin nők először adhatták le szavazatukat, azonban ő maga rákbetegsége miatt már csak a kórházi ágyáról szavazhatott.Szerző: Artemisia

Evita volt az első női politikus Argentínában.Szerző: Artemisia

1947-ben a Perón házaspár 2 hónapos európai körútra indult, melyet Eva beszéde nyomán Szivárvány-túrának neveznek. A First Lady elmondása szerint nem a tengely, hanem a szivárvány szerepét akarta betölteni 2 ország között.Szerző: Artemisia

Eva és Juan Perón 1944.január 22-én találkoztak először, 1945.október 22-én pedig házasságot kötöttek.Szerző: Artemisia

Eva Perón törvénytelen gyermekként született, így nem viselhette az apja vezetéknevét. Maria Eva Ibarguren néven született, és csak Juan Perónnal való házassága idején vette fel apja vezetéknevét, a Duarte nevet, valamint felcserélte keresztneveinek sorrendjét is. Így Eva Maria Duarte de Perón néven lett First Lady.Szerző: Artemisia

A film alapjául Adrew Lloyd Webber és Tim Rice 1978-ban bemutatott Brodway musicalje szolgált.Szerző: Artemisia