Madonna
Jonathan Pryce

Törékeny, szőke asszony áll egy hatalmas ország elnöki palotájának az erkélyén. Előtte százezres rajongó, zokogó tömeg, s ő könnyekkel a szemében búcsúzik: "Ne sírj értem, Argentína". Ő Evita Peron, a nő, aki hihetetlen mélységekből jött és hihetetlen magasra jutott. A nő, akit istenként imádtak, mert nem akart más lenni, mint egyszerű ember: bár a pompa lett az osztályrésze, nem felejtette el, mit jelent a nyomor.

Rendező: Alan Parker
Forgatókönyvíró: Tim Rice, Alan Parker, Oliver Stone
Premier (HU): 1997.03.13.

2023.08.28 Ergit

Evita tökéletes életét látjuk, csak ne lenne az a fránya Banderas, aki mindig szembesíti az asszonyt önmagával! Igazából nem tudjuk ebből a műből sem, hogy kivé vált Evita, vagy ugyanaz az olcsó kis nő maradt drága ruhákban?

2021.03.23 Artemisia

a nap véleménye

Ne sírj értem, néző!

Eva Perón életrajza egy Andrew Lloyd Webber musical nyelvén elmesélve. Páratlan párosítás, amelyből valami esszenciálisan tökéletesnek kellett volna születnie. Olyan alapanyag volt adott, mellyel egyszerűen lehetetlennek tűnt elrontani a produkciót. ... Teljes kritika

2015.04.18 rbernadett

Amikor beültem erre a filmre a moziba még nem tudtam, hogy musical lesz, és azok közül is végig éneklős fajta. Ez rontott egy kicsit az értékéből, viszont tény, hogy a dalok nagyon szépek, Madonna élete legkomolyabb alakítását hozza és Antonio Banderas bebizonyította, hogy tud énekelni.

2017.12.30 Zsceeeka

Az értékelései nem túl jók, de én annak idején is szerettem ezt a feldolgozást és ma is jónak tartom. Újra láttam színházban és utána muszáj volt ezt is újranézni. Rendben van és én Madonnát és Banderast is jónak találom a szerepében.

2016.04.17 Macko

Jónak mondható életrajzi film, de inkább sablonosnak mondanám. Kissé vontatott a történet és sokszor unatkoztam rajta. Átlagos, egyszer nézhető, pedig az alapötlet nem rossz. A zene jó.

Eva Perón 1919.július 1-jén született.Szerző: Artemisia

Evita Perón utolsó mondta a nyilvánosság előtt 1952 májusában ez volt : "Visszajövök, és millióké leszek".Szerző: Artemisia

Jaun Perón 1955-ös bukása után Evita holttestét elrabolták, és az ország különböző pontjain rejtegették, végül Milánóban temették el. Az argentin kormány 1971-ben exhumáltatta, és Spanyolországba vitette a testet. Végül 1974-ben Juan Perón 3. felesége, Isabel Perón hozatta véglegesen Argentínába a holttestet, jelenleg a Duarte család birtokán nyugszik.Szerző: Artemisia

Evita holttestét bebalzsamozták, így a mai napig jó állapotban maradt fenn.Szerző: Artemisia

(2016. 05. 08.)
Ugyan elsősorban a szemnek szép, mint a szívnek, de mégis méltó feldolgozása született Eva Duarte életének, és Webber musical-ének. Egyszer mindenképpen érdemes megnézni! Több