A fegyvernepper

A fegyvernepper

Lord of War
Nicolas Cage

Jurij Orlov nagy és befolyásos ember akar lenni. Hogy elérje célját, semmitől nem riad vissza. Vagyonát fegyverkereskedelemből szerzi, és egy pillanatig sem engedi, hogy lelkiismerete befolyásolja a kétes üzletek lebonyoltításában. Egészen addig, amíg öccse bajba nem… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Franciaország
Premier (HU): 2006.03.23.

Lords of War  (2024)

2024.01.28 Lovas János

Gondolkodtam, hogy 4 vagy 5 csillag legyen, de utóbbi szerintem. Megér annyit. Van benne humor, a maga módján, ugyanakkor egy nagyon erős politika- és társadalomkritika, kiegészítve belső viszályokkal. Amit mond a film, az sajnos mai napig nagyon aktuális. De van egy diszktét bája, amit a mai tízen-huszonévesek nem is biztos, hogy megértenek. Aki élt akkor, a 80-as évek, 90-es évek elején, az jobban tudja értékelni ezt a filmet és, amit mond.

2016.08.05 mamiéstöti2

Rendkívül intelligens film, nagyon tetszik benne az a jelenet mikor a magára hagyott repülőgépek pillanatok alatt szétkapják.

Nem jött át. Valahogy nem éreztem a hitelességét, sem a filmnek, sem a színészeknek. Cage sem volt számomra meggyőző. Inkább a Szellemlovas.

2023.04.21 JRD

Ez a film egyik mottója. A kritikusok vegyes fogadtatása ellenére ez a film nem rossz. Az igaz történet inspirálta film főszereplőjét Viktor Anatoljevics But orosz fegyverkereskedő ihlette. Érdekesség, hogy anno az egyik portál versenyt hirdetett, ho... Több

2017.07.25 Deku

Egész tűrhető lett, Nicolas Cage teljesen vállalható volt benne. Tetszik az ilyen pörgős film. Lomha tempója volt a filmnek ami elég durva hátránnyal indít nálam. Szerencsére idővel felveszi a fonalat és egy egész pofás sztorit kupáltak ki a végére így kellemes szájízzel fejeztem be a filmet.

Monica Belucci is esélyes volt Ava szerepére.Szerző: mamiéstöti2

Nicolas Cage karaktere egy ma is létező személy, Victor Bout-nak hívják, és 2008-ban kapták el.Szerző: mamiéstöti2

Egy afrikai hadúrtól kölcsönvettek egy helikoptert a forgatásra, mikor visszaadták a következő napon kilőtték a helikoptert.Szerző: mamiéstöti2

Az amerikai filmstúdiók nem akarták finanszírozni a film elkészítését, ezért külföldi cégek finanszírozták.Szerző: mamiéstöti2

(2015. 10. 06.)
Fegyvernepper
Hajszál választotta el a zseniálistól, sajnos a végére leül a történet, a végső csavar már nem olyan váratlan, a szájbarágós szövegért is kár volt, de ettől még simán remek filmről van szó, amelyet nem mindig akarunk látni, de átmossa a lelkünket. Kell ennél több? Több