Fertőzés

Contagion

2022.05.09 Artúr

Egy tragikusan közeli film margójára

Ez a mozi sok rövidfilm egy nagy filmben. Ahogy a kis mellékszereplők, mint puzzle-darabok állnak össze egy képpé, az valami varázslatos. Persze, a történetmesélés szempontjából volt ez érdekes. Kicsit Felhőatlasz benyomásom volt. Minden kis karakter egyformán fontos, mindenki cselekedete máshogyan járul hozzá a rendezett káosz működéséhez. Újabb görbe tükröt tartanak elénk az emberi természetről, hogy milyen erőszakossá válunk, ha félünk. Mennyire kapaszkodunk a törékeny kis életünkbe. Nehéz film, lassú és tömör. Elgondolkodtató, és számos ponton megható. Nem könnyű szórakozásnak ajánlom, inkább valami durván melankolikus estére. Az összeesküvés-elméletek gyártóinak nem fog tetszeni, a Jude Law rajongóknak viszont nagyszerű élmény. Ez a hapsi most is remekel, minden képkockában elvitt abba a világba, pedig nem volt hálás szerep.

2020.02.06 Di Canio

Érdekes volt ezt most úgy nézni, hogy valósággá vált. Reméljük nem olyan lesz mint a filmben, pedig elég kísérteties a hasonlóság, mintha megjósolta volna ez a film ami most van.

2024.01.14 Majorkas

Zseniális, de nem jó értelemben

2020 elején lett felkapott, nem véletlenül. Előtte a létezéséről sem tudtam, bár a sors iróniája csak az, hogy ennek a filmnek 2020. után kellett volna elkészülnie, és nem 9 évvel korábban. A valóság mondjuk jobban érdekel, a valódi háttértörténet és az azt követő felelősségre vonás, talán a jövőben erről is láthatunk egy előzmény- vagy inkább dokufilmet. Talán.

2020.03.28 Syracuse

2020.03.26-án láttam a filmet és hát mit mondjak, nem nyújtott jó szórakozást. Nagyon sok dologban fellelhető volt a párhuzam és csak remélni tudom, hogy a jelenlegi helyzet nem fog úgy elfajulni, ahogy itt bemutatják.

2023.12.11 Gamehun638

Unalmas és vontatott film. Kis betekintést enged mindenbe, de semmi több. A 95-ös Vírus c. filmre hajaz, viszont az inkább akciófilm. Ez meg egy unalomba fulladó valami.

2020.04.11 Szilárd-Leo

Érdekes -vagy most valóság

Anno nem láttam a filmet .De most aktuális most 2020 ami történt a nagyvilágban szörnyü és rémisztö .A filmet elég jól felépitették nagyszerü szinészekkel megspékelve.A film napokból ál 2 nappal kezdödik -és sokan meghalnak a fertözésben .Milyen hasonló,hogy Cina -ból indul minden mint a valóságban .És egy térkép is bizonyitja milyen hasonlóság van fikcio és valóság közt.Ahogy tejed a filmben a fertözés kicsit unalmassá válik hogy de a politika,közbe avatkozik .Mint nálunk is a hadsereget is bevetik.Sorra halnak meg az emberek és végre meg van ellen szer vagy még sem ....ha megnézitek megtudjátok 1-drámai rész 7,8*-ősszeségében elég jó nak bizonyult .És végül 1 napal megtudjuk kitöl és mitöl volt a fertözés.

2020.05.09 Róbert Molnár

Elég komoly színészi gárdát sikerült összehozni ehhez a filmhez. Most így koronavírus idején belefutottam ebbe a műbe, és gondoltam megnézem. Viszont nem igazán tudott lekötni. Egyszer nézhető kategória, és összeteszem a kezem, hogy ez a mostani víru... Több

2015.03.28 fagitta

A rendező összehozta az utóbbi évek egyik leghatásosabb katasztrófafilmjét látványos nagyjelenetek, és jelentősebb trükkök nélkül, szokatlanul erős színészgárdával. A több szálon futó történetben fokozatosan bontakozik ki a dráma.

2017.05.04 VK

Meglehetősen sablonos a történet, de mégis egy igencsak jól sikerült film. A színészek karakteresek, meggyőzően és hitelesen alakítanak. Moziban igazi élmény volt.

2016.10.24 malnaturmix

Nem volt egy rossz alkotás, de nekem a vége maradt meg igazán, ami valójában az eleje, azaz hogy hogyan is indult minden.

2015.03.22 Vibozsofi

Az utóbbi évek talán leghatásosabb katasztrófafilmje mindenféle olcsó trükkök és látványos nagyjelenetek nélkül. Az erős színészgárda viszi fel a film színvonalát.

2015.02.20 quentin

Soderberg igazán illusztris társaságot szedett össze ehhez az igen nyomasztó filmhez, de meg is értem, mert kifejezetten nehéz egy olyan dologgal ijesztgetni a nézőket, amit gyakorlatilag nem lehet látni, csak a hatását lehet érezni. Nagyon sok múlt ... Több

2015.04.08 mártilány

Lapos, unalmas és kicsit eltúlzott film, amiben mindenki nagyon fél, közben meg azt sem tudja, mitől. Valahol kiestem a film hangulatából, és semennyire sem találtam vissza a történetbe. Értettem ugyan a rendezői törekvéseket, de nem tudtam azonosuln... Több

2023.06.02 Ricsi390953

A komment végén spoileres utalások vannak minimálisan. Mikor először láttam, egy sima katasztrófafilm volt. Adta, amit az ember elvár egy ilyen kategóriájú és témájú filmnél. Tipikusan az a film, amit megnézel, és örülsz, hogy csak a tévében van ez. ... Több