Frászkarika

Fright Night

A film forgatását 2010. július 26-án kezdték meg, és 2010. október 1-re be is fejezték.Szerző: Kóborló

A filmet 3D-s technikával is bemutatták egyes mozikban, ami a Blu-ray kiadásán is megtalálható volt.Szerző: Kóborló

A film egyik forgatókönyvírója az a Tom Holland volt, aki az 1985-ös eredeti Frászkarika című filmet rendezte, és annak a forgatókönyvét is írta. Tom Holland egy interjúban beszélt arról, hogy neki nagyon nem tetszett ez a remake.Szerző: Kóborló

A filmbéli Charley-t alakító Anton Yelchin (1989–2016) és a filmbéli partnerét alakító Imogen Poots színésznő újra együtt dolgoztak a 2015-ös Green Room című filmnél.Szerző: Kóborló

A filmbéli Jerry szerepében látható Colin Farrell szerette volna, ha a filmben lenne egy latin monológja. A színész annyira szerette volna ezt elérni, hogy még a forgatás alatt elkezdett latinul tanulni, de végül eme kívánsága nem teljesült a filmben.Szerző: Kóborló

Colin Farrell azért vállalta el Jerry szerepét, mert nagyon tetszett neki Craig Gillespie filmje, a Plasztik szerelem.Szerző: kázsé

Heath Ledger is jelölt volt Jerry szerepére 2008-as halála előtt.Szerző: kázsé

Chris Sarandon az egyetlen, aki a "Fright Night" sorozat minden részében szerepel.Szerző: kázsé

Peter Vincent neve két horror-ikon nevéből jön, ők Peter Cushing és Vincent Price.Szerző: kázsé

A szereplők közül Christopher Mintz-Plasse és Anton Yelchin voltak az egyetlenek, akiknek nem kellett felvenniük az amerikai akcentust.Szerző: kázsé

A második film, amiben Christopher Mintz-Plasse leugrik egy magas helyről és megsérül a lába. Az első a Ha/Ver volt.Szerző: kázsé