Genezis

Genezis

2021.12.17 John392521

Alapvetően jó film

Viszont ez, hogy a fehérek bántják a roma származásút, szerintem eléggé torzítva van... mind a 3 iskolámban, ahova jártam, fordítva volt. Nap mint nap szembe kellett néznem a faji megkülönböztetés több formájával, volt, hogy falhoz állítottak és végigpofoztak, volt, hogy kivettek egy fészekből kismadarat és szó szerint élve széttépték csak szórakozásból, és ezt nekünk végig kellett nézni. Meg hát sorolhatnám... Tehát az iskolákban egyáltalán nem ez megy, hanem a 180 fokos ellentétje, persze ha ezt megjegyezzük, akkor már kirekesztő rasszisták vagyunk, inkább forgassunk olyan filmeket, ami hamis képet mutat a külföldieknek rólunk...

2018.04.22 indingo

Három történet, amelyet egy borzasztó tett köt össze és a végén összefutnak a szálak. A kisfiú alakítása valóban szemkápráztató volt. Érdekes film egy nem túl közkedvelt témában.

2018.04.26 TomÁcs

Tudom, hogy sokak számára érdektelen a film. Én iskolákban is levetíteném. Borzalmas, hogy milyen szintre tud lesüllyedni az ember és mit vált ki a gyűlölködés.

2019.01.28 lauralaura

A film három részre van szedve. Az első az brutális, és nagyon nagyon jó volt, ellenkezőleg a második kettővel, ami nekem laposabbra sikeredett sajnos. A felvételek nagyon szépek voltak benne.

2018.04.12 vertigo

Gyönyörű film, és bár nagyon aggódtam, hogy valami túlságosan is elvont és nehezen értelmezhető filmre ülök is majd be, mégis nagyon megérintett. Szerintem látni kell ezt a filmet, mivel elképesztően el tudja gondolkodtatni az embert. Oké, nem egy pörgős sztori és nagyon hangulatban kell lenni hozzá, de szerintem megéri.

2018.04.07 miki

Kimondttan erős, nagyon súlyos atmoszférájú film lett a Genezis, nyomasztó, de mindenképpen egy erős élmény. Nem hiszem, hogy túl nagy érdeklődés fogja övezni, amit sajnálok, de az is biztos, hogy meg fogja találni a maga közönségét, akik hozzám hasonlóan nagyra fogják értékelni a látottakat.

2018.04.11 Bady

Valószínűleg nem ez volt a film célja, de az az érzésem, hogy azzal, hogy ennyire direktbe akar a sztereotípiákkal szemben menni, azzal számomra sokat veszít a hitelességéből. Sajnálom, de nekem ez most nagyon nem jött be.

2018.04.06 airbus

Nem könnyű film a Genezis, de Bogdán Árpád egészen kiváló érzékkel nyúlt a témához, a szereplőválogatás kiváló, a téma súlyos, itt-ott biccen meg a dolog a különböző történetszálak párhuzamos vezetésével, de összességében egy nagyszerű alkotásról van szó.

2019.11.03 Szólj Be a Papnak

Elképzelni az elképzelhetetlent

Zseniális érzékenységgel mutatja be a borzalmakat a film. Zseniális színészi teljesítmény egy igazi művészi filmbe öntve.

2019.04.16 bogyo.szilvia

Siker

Ez az első és talán egyetlen magyar film, ami úgy igazán jó lett. Megható, megindító és egy olyan problémát boncolgat, ami sajnos a mai világban jelen van. Én is levetíteném az iskolákban. Tanulhatnának a mai gyerekek a filmből.