A Greyhound csatahajó

Greyhound

A filmben a Greyhound csatahajó feladata a német tengeralattjáróktól megvédelmezni egy amerikai hajókonvojt. Ezeket a német tengeralattjárókat egyszerűen U-Boot megnevezéssel illették akkoriban, a német unterseeboot, azaz tengeralattjáró megnevezés rövidítésével. Szerző: Harper

Tom Hanks és Stephen Graham ebben a filmben már másodszor dolgozott együtt. Az első együttműködésre a Brand of Brothers, vagyis Az elit alakulat alatt került sor, ahol Hanks producerként volt jelen.Szerző: Hámori Balázs

A film körülbelül 50 300 00 dollárból készült el.Szerző: Hámori Balázs

A film rendezői székét a 2003-ban a Two Soldiers című rövidfilmjével Oscar-díjat nyert direktor és operatőr, Aaron Schneider foglalhatta el. A Greyhound Schneider rendezői pályafutásának mindössze a második egészestés mozifilmje a 2009-es A temetésen szervezem után. Szerző: hp

A A Greyhound csatahajó Tom Hanks harmadik 2. világháború idején játszódó filmje a Ryan közlegény megmentése és a Micsoda csapat! után. Szerző: hp

A film történetének alapjául C. S. Forester "The Good Shepherd" (A jó pásztor) című 1955-ös regénye szolgált. Szerző: hp

A A Greyhound csatahajó munkálatai 2018 januárjában kezdődtek meg a HMCS Montréal, a kanadai királyi haditengerészet fregattjának fedélzetén. A forgatás márciusban ért véget Louisiana államban, ahol a stáb a Baton Rouge-ban a múzeumként működő USS Kidd hadihajón is dolgozott. Szerző: hp

A film forgatókönyvét a főszerepet is játszó 2 Oscar-díjas Tom Hanks írta. Szerző: hp

A film az eredeti tervek szerint már 2019. március 22-én a mozikba került volna, azonban a stúdió végül egészen 2020 júniusáig halasztotta a premiert. Szerző: hp