Halálos temetés

Halálos temetés

Death at a Funeral

Daniel nem szeretne mást, csak tisztességesen elbúcsúztatni nemrég elhunyt édesapját. A ravatalozás azonban nem pontosan úgy alakul, mint ahogy tervezte. Nemcsak idegesítő rokonaival, nagyképű bátyjával, tudtán kívül kábítószeres befolyás alatt álló sógorával és másokkal kell megbirkóznia, de… Több

Rendező: Frank Oz
Író: Dean Craig
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Hollandia
Premier (HU): 2007.11.22.

2021.04.23 elekm90

A filmnek van egy sajátosan brit és sajátosan fekete humora, ami miatt biztosan megosztja a nézőket, én személy szerint végigröhögtem az egészet. Ennyi idióta karaktert rég láttam egy filmben, ám a legtöbbet Alan Tudykon nevettem, aki valami zseniálisan formálta meg a film 90%-ában bedrogozott Simont.

2018.12.05 mamiéstöti2

A tartalma alapján vártam a filmet, hogy megnézzem, de hatalmasat csalódtam benne, alig vártam, hogy vége legyen. Unalmas volt.

Szuper kis produkció, az már biztos. Az első kockától az utolsóig valami rejtett feszültséget sugároz, és tudod, hogy valami ordas baromság következik... És jön is. A színészek is egymást múlják felül. Nagyszerű film mindenki számára.

2017.12.23 Deku

Nagyszerű karakterekkel tűzdelt igen csak szerethető filmet kreáltak. Igazán jó film lett ez. Itt nem tudnék negatívot említeni mert az egész film úgy volt rendben ahogy kitalálták. Lélegzetelállító jelenetek és történet jellemzi a filmet ami teljesen leköti a nézőt.

2016.10.24 Curacao86

Aki olyan filmet szeretne nézni, ami valódi kikapcsolódást nyújt, az válassza ezt a filmet, amitől garantáltan "halálra" röhögi magát! :) Papír zsebkendő szükséges, mivel szinte pár percenként van egy jelenet (részlet), amin biztosan könnyesre nevetj... Több

Matthew Macfadyen és Keeley Hawes a való életben is házasok.Szerző: kázsé

Frank Oz szerint Peter Vaughan annyira mélyen benne volt Alfie szerepében, hogy egyszer sem lehetett megnevettetni, így nincs is róla bakifelvétel.Szerző: kázsé

Peter eredetileg nem lett volna törpe, de Peter Dinklage kedvéért átírták a szerepet.Szerző: kázsé

Alan Tudyk egy kamaszkori emlékéből merített ihletet a bedrogozott alakításához, amikor látott egy bedrogozott tinédzsert meztelenül pózolni egy asztal tetején.Szerző: kázsé