Hannah Arendt (2012)

Hannah Arendt

Berto49   2017. 10. 12.

Ritka egy arrogáns nő lehetett ez a Hannah! Filozófia síkon esetleg lehet igaza, de a filozófiához őszintén megvallom kevés közöm van. Én is Hans utolsó mondataival értek egyet: "„Úgy viselkedsz, mint egy felsőbbrendű német értelmiségi, aki lenézi a ... több»

inemeth   2015. 05. 23.

Szívszorító, elgondolkodtató dráma, ami magasröptű mondanivalóval bír. Az ember végtelen sebezhetőségét tárja fel, ahogyan gonosszá válik, és feladja emberi mivoltát.

Amikor az ügynökök csapata megérkezik Buenos Airesbe, a történelmi épületeken tükrözik a felhőkarcoló modern tükrös üveg homlokzata. Csakhogy itt elkövettek egy kis filmet bakit, ugyanis a film a 60-as években játszódik, amikor még nem voltak modern felhőkarcolók.

(Crystaldeer )

A történet mélyebb megértése érdekében érdemes megnézni a "Végső hadművelet" című 2018-as filmet, amely a titkos küldetést ábrázolja, arról, hogyan találják meg és és toloncolják ki Adolph Eichmant Argentínából, hogyy Izraelben állítsák a bíróság elé. A Ben Gurion miniszterelnök által szankcionált művelet hátterét bemutatva a film bepillantást enged Eichman karakterének összetettségébe, hiábavaló próbálkozásait, hogy igazolja tetteit és elmondja a történetet a saját szemszögéből.

(Crystaldeer )