Háromezer számozott darab

Többség és kisebbség egyre feszültebb viszonya, az évek során a társadalmi közgondolkodás részévé váló, jellemzően a romákkal kapcsolatos előítéletek emberek ezreinek életét pecsételik meg, akik ezáltal olyan kiúttalan helyzetbe kerülnek, melyben segítség nélkül nehéz normális jövőről… Több

Rendező: Császi Ádám
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2023.04.06. | Cinego (2023.08.17.) | HBO Max (2024.01.26.)
Forgalmazó: MoziNet

Farkas Franciska

2023.12.17 Ahoj poplacsek

7/10 – Inkább fontos, mint jó

Határozottan innovatív és bátor hangvételű film, amely nem szűkölködik a provokatív odaszúrásokban. Fontos gondolatmorzsák peregnek, de nem állnak össze egy nagyobb egésszé. Erős, kifejező pillanatok követik egymást, melyekkel nehéz mit kezdeni. Szembesítve vagyunk roma kisebbséghez fűződő viszonyunk ellentmondásosságával és feldolgozatlanságával, de nem kapunk a bennünk lévő tudatos vagy tudattalan kérdéseinkre választ, hacsak nem az a válasz, hogy nincs válasz. A film megtekintése minden percében roppant kényelmetlen érzéssel jár, és a végén nem leszünk okosabbak. Azt üzeni a rendező, hogy minden meg van cseszve, és nem kapunk kapaszkodót vagy reménysugarat arra, hogy mitől lesz ez jobb valaha. Rendkívül lehangoló és pesszimista darab. Én szeretnék ennél bizakodóbb lenni.

2023.07.25 Jocpappa

Nagyon nehezen hangolódtam rá, mert nem gondoltam, hogy színházias, slam poetrys dolog lesz. Közben pedig féltem, nehogy belpesti balliberális fertőnek tegyem ki ettől gondosan tisztán tartott elmémet. De gyerekek, ez valami bámulatos! Úgy megfogott,... Több

2023.04.06 andras411

Szerintem alapvetően fontos téma ez, csak annyira el van kenve az egész, hogy néha nagyon is lehangoló volt nézni. Számomra kissé "művészeskedő" lett, ami nem nagy baj, csak nem tudom, hogy ez így másnak mennyire is lesz befogadható.

2023.03.30 Pető

Szerintem ez pontosan az a film, amit mindenkinek látnia kell. Komoly téma, nehezen emészthető és rágni is kell...

A film 8 965 575 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 5 071 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Császi Ádám korábbi filmje, a Viharsarok szerepelt a Berlinálén.Szerző: csd

A Háromezer számozott darab elnyerte a Tallinni Black Nights Nemzetközi Filmfesztiválon a Rebels with a Cause szekció különdíjátSzerző: csd

Császi Ádám rendező a filmet egy színházi darabból adaptálta.Szerző: csd

(2023. 05. 24.)
Te meg mit nézel?
Császi Ádám új filmje szűkebb értelemben a roma reprezentáció, tágabb kontextusban pedig a művészi megragadhatóság kérdéseit vizsgálja esszéfilmes eszköztárral. A Háromezer számozott darab maró szatíra, amely egy helyes ábrázolási stratégia felvázolása helyett a meglévő módozatokat bírálja. Több

Értékelés: 7.5/10
(2023. 04. 15.)
Császi Ádám (Viharsarok) rendező és öt cigány származású színész fogta a társadalmi sztereotípiákat, a mindent jobban tudálékosságot, a művészvilágot globálisan leuraló politikai korrektséget, és fityiszt mutatott minden jóemberkedőnek, rasszistának és “igen, de…” embernek. Háromezer számozott darab kritika. Több

(2023. 06. 07.)
Önreflexív rasszizmus
Császi Ádám Háromezer számozott darabja a burkolt rasszizmus fojtogató metafilmje, ahol a hírnév iránti vágy a bántalmazás ki nem mondott mozgatórugója. A főszerepben egy roma színtársulat tagjai készülnek egy darabra, ami személyesen róluk szól, és az ő életükből vett események teszik ki a cselekményét. Több
Herec
2020