Harry és Sally

When Harry Met Sally...

Harry és Sally stáblista közbeni jelenetében, amikor a közös életükről beszélnek, Meg Ryan és Billy Crystal végig improvizáltak.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Rob Reiner és Billy Crystal a valóságban jó barátok. A külön ágyban, telefonon keresztüli, közös Casablanca nézős jelenetet is az ő közös szokásukról mintázták. Állítólag gyakran "házimoziztak" közösen ezzel a módszerrel.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film készítésének terve éppen akkor került szóba, amikor Rob Reiner, a rendező elvált feleségétől, Penny Marshalltól és épp a szingliség nehézségeivel küszködött. Nora Ephron, forgatókönyvíró az ő helyzetéből merített ihletet a történet megírásához és Harry személyiségéhez. Sally-t saját magáról mintázta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Castle Rock Enterainment stúdió 2. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film a 23. helyen végzett a TOP 100-ban. Szerző: Bogi87

A híres "Azt kérem, amit ő is kért" mondatot mondta, aki a rendező, Rob Reiner édesanyja.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatókönyvíró elmondása szerint, a szállóigévé vált sor: "Azt kérem, amit ő is kért", Billy Crystal javaslata volt. Szerző: SódóGA

Harry a filmben Stephen King egyik könyvét, a Miseryt olvassa. A rendező, Rob Reiner következő filmje ennek a regények az adaptációja volt.Szerző: SódóGA

Sally válogatósságát maga Nora Ephron ihlette. Amikor rendező látta őt enni, és megjegyzést tett erre, Nora annyit felelt: „Én úgy szeretem, ahogy szeretem.” Ez a mondat bele is került a filmbe. Egy alkalommal a film forgatókönyvírója repülőn utazott, és nagyon pontos leírást adott, mit szeretne enni. A stewardess visszakérdezett: „Látta azt a filmet, hogy Amikor Harry és Sally találkoztak?”Szerző: SódóGA

Amikor a házasok elmesélik a történeteiket, hogyan is találkoztak, azok mind igaz történetek, amiket a rendező gyűjtött össze a filmhez. Szerző: SódóGA

Az orgazmus-jelenetet a Katz's Deli étteremben vették fel, ami egy napjainkban is működő étterem New Yorkban. Az asztalnál, ahol a szereplők ültek, olvasható egy tábla: „Ahol Harry találkozott Sallyvel… reméljük, ugyanazt kérted, mint ő!”. Szerző: SódóGA