Így jártam anyátokkal (2005)

How I Met Your Mother

Érdekességek: Így jártam anyátokkal (2005)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

Barney Stinsonnak van egy fekete homoszexuális testvére.

(Norbi)

A sorozat legnagyobb csajozógépét Barney Stinson-t alakító Neil Patrick Harris valójában homoszexuális.

(AngelCass)

Barney Stinson egy drogdílerről lett elnevezve. Az L.A. Confidential című könyvben jelent meg a név.

(AngelCass)

Cobie Smulders-nél a harmadik évad alatt petefészek rákot állapítottak meg. Azonban titokban tartotta és számos műtét után elmondható, hogy megszabadult a betegségtől.

(ellcrys89)

Alyson Hannigant (Lily) nagyon zavarta hogy Jason Segel (Marshall) cigizett mivel amikor meg kellett csókolja olyan volt, mintha egy hamutállal csókolózna. Segel egy évre letette a cigarettát, azonban nem bírta tovább, és visszaszokott.

(ellcrys89)

Az „Ismered Ted-et” szöveg valóságon alapul, mivel Justin Stangel és Carter Bays, amikor szórakozni mentek, mindig úgy szólították le a nőket hogy: „Ismered Cartert?”.

(ellcrys89)

Eleinte Scott Foley-t ajánlották Ted szerepére és Jennifer Love Hewitt-ot pedig Robin szerepére.

(ellcrys89)

Ted, Marshall és Lily valós embereken alapulnak hiszen a készítők önmagukról és ismerőseikről mintázták őket.

(ellcrys89)

„Az ananász incidens” a legnézettebb rész.

(ellcrys89)

Az egész sorozatban összesen 12 alkalommal láthattuk Barney-t öltöny nélkül.

(ellcrys89)

Amikor Ted és Robin szakítottak, akkor megesett egy valós lánykérés. A férfi a másik asztalnál azt tervezte, hogy elveszi feleségül a producert, és azóta is egy párt alkotnak.

(ellcrys89)

A sorozatot azzal akarták először zárni, hogy Victoria lesz az anya.

(ellcrys89)

A „Nem apáknapját” hivatalosan november 10-én ünneplik, aznap, amikor a részt kiadták.

(ellcrys89)

Robin teljes neve Robin Charles Scherbatsky Jr.

(ellcrys89)

Neil Patrick Harris rendezte azt a részt, amikor Marshalra rámozdult munkatársa, Jenkins.

(ellcrys89)

Cobie Smulders (Robin) férje is szerepel a sorozatban mint, Barney és Marshall munkatársa, Gary Blauman néven.

(ellcrys89)

Sandy Rivers műsora, amiben hangosan felolvassa a híreket, Pat Kiernan „In the News” műsorán alapul.

(ellcrys89)

Samm Levine is jelentkezett Barney szerepére, de azt mondta, hogy erre sokkal megfelelőbb lenne Neil Patrick Harris. Az első évadban cameo-zott egyet, amikor a nightclub előtti sorban várnak.

(ellcrys89)

Az átlagos sitcomokhoz képest ezt nem élő nézőközönség előtt vették fel.

(ellcrys89)

McGee a neve annak a bárnak, amin a MacLaren bár alapul. A McGee-ben olyan speciális italokat is felszolgálnak, mint a „The Naked Man” (Pucér Pasi), „The Pineapple Incident” (Ananász Incidens) és a „Robin Sparkles”.

(ellcrys89)

A Ted feleségét alakító Cristin Milioti-nak fogalma sem volt arról, hogy a meghallgatás, amin részt vett, az Így jártam anyátokkal egyik szerepére lett kiírva.

(ellcrys89)

Josh Radnor allergiás a kutyákra. Talán emiatt is kellett menniük Robin kutyáinak.

(ellcrys89)

Alyson Hannigan (Lily) a valós életben a Robin munkatársát alakító Sandy Rivers felesége.

(ellcrys89)

Cobie Smulders és Sandy Rivers is terhes volt a sorozat alatt. Bő pólóval és táskával takarták el. Az egyik részben Barney elsüt egy durva poént, amivel eléri, hogy Lily pár részig kikerüljön a sorozatból.

(ellcrys89)

A MacLarens Pub-ot Carl MacLaren-ről Carter Bay asszisztenséről nevezték el. Nem meglepő hogy miért Carl-nak hívják a bárpultost.

(ellcrys89)

Josh Radnor (Ted) és a sorozat készítője, Carter Bays is a Shaker Heights-be járt Cleveland-be, ahol Ted Mosby felnőtt.

(ellcrys89)

Neil Patrick Harris a való életben is tehetséges bűvész. Ő az elnöke a The Magic Castle Club-nak Los Angeles-ben.

(ellcrys89)

Cobie Smulders és az általa játszott karakter, Robin Scherbatsky is Vancouverből, Kanadából való.

(Waffell)

Ted a sorozatban a Wesleyan Egyetemen tanult építészetet, viszont a valóságban az intézményben nincs is építészképzés.

(Waffell)

A Scooter-t alakító David Burtka a valóságban Neil Patrick Harris párja, míg a Sandy Rivers-t megformáló Alexis Denisof a való életben Alyson Hannigan férje.

(Waffell)

Pamela Fryman összesen 192 részt rendezett a sorozatból.

(Nathan03)

A szériát 72 televíziós díjra jelölték, Emmyre 28 alkalommal. Az Így jártam anyátokkal végül 18 díjjal gazdagodott.

(Nathan03)

A széria egyes részei hozzávetőlegesen 50 jelenetből állnak.

(Nathan03)

Ted jövőbeli gyerekeinek összes jelenetét az első évad során vették fel.

A széria befejezését követően Josh Radnor megtarthatta a kék kürtöt, Neil Patrick Harris pedig megkapta a Cseltárat.

A heteid évad során MacLaren's Pubban feltűnik a népszerű televíziós showman, Conan O'Brien.

Barney Stinson a James Ellroy LA Confidental című regényének egyik szereplőjéről, kapta a nevét, aki heroindíler volt.

Az író, producer Carter Bays és Craig Thomas tagjai a The Solid nevű zenekarnak, amely a széria "Hey Beautiful" című főcímdalát is szerezte.

A záróepizód volt a sorozat legnézettebb és legjobb értékeléseket kapott része.