Beépített hiba

Inherent Vice

2023.12.22 Bafam

Nagyon összetett kábszeres-hippis film

Hát kérem szépen, ez egy nagyon összetett és bonyolult kábszeres-hippis film a nyolcvanas évek Amerikájáról, egészen pontosan a napsütötte dél-kaliforniai Los Angeles (Angyalok városa) metropoliszról és környékéről, az ott élő emberek mindennapjairól, amikor is igazán betette a lábát a narkó, a drog, a kábítószer az amerikai állampolgárok álomvilágába, az amerikai álomba. Mielőtt leülsz megnézni ezt a több mint két és fél órás időtartalmú filmet, át kell hogy programozd az agyadat, mivel ez nem egy hétköznapi film. Egy másik dimenzióba repít át, egészen pontosan a drogosok, a narkósok, a kábítószerfüggők világába. Nagyon jók benne a karakterek, és ez egy olyan világ, ahol látszólag sok egymással össze nem függő cselekmény, emberi sorsok keresztezik egymást, az ember csak kapkodja a fejét (talán be kéne lőni magam, hogy fel tudjam fogni?), hogy megértse, mi is történik valójában, mivel valahol az az érzése támad az ember fiának, hogy valahogy itt minden mindennel összefügg, és a látszólag össze nem illő dolgok valahol vagy valamikor össze fognak kapcsolódni, ami be is fog következni, és ezt vagy észrevesszük, vagy sem, de ez már a nézőre van bízva, illetve arra, hogy mennyire van észnél vagy ész nélkül. Mindenesetre bepillantást kapunk a drogosok gondolati és lelki világába. Kábítószer fogyasztása nélkül kerülhetünk olyan állapotba, mintha azt fogyasztottunk volna, mintha be lennénk lőve...

2016.02.20 hsanya182

Szerintem tipikus TV-be való film, humoros hippis drogos magánnyomozó nyomoz egy volt barátnője után, elég kuszák a szálak, a rendőrség lenézi stb...Egyszer meg lehet nézni, inkább VÍGJÁTÉK, elég gyenge a krimi része, a misztikusról meg ne is beszélj... Több

2017.06.23 dulkap

Kicsit olyan volt, mintha Elmore Leonard találkozott volna Hunter S. Thompsonnal. A történetvezetés azért annyira nem izgalmas, mint Leonardnál, de a kiváló színészek és a jó hangulat ellensúlyozza a hiányosságokat. Kicsit hosszabb a kelletéténél, de nem rossz film.

2018.06.13 schvarz

Izgalmas, érdekes film, amiben van fordulat és izgalom, de vannak vontatott részei is. Középszerű színészi alakítás. Egyszeri nézésre jó, kellemes kikapcsolódást adott!

2015.04.29 Vitya

Elég gyengére sikerült film. Thriller kategóriába nem sorolnám, mert nem volt benne sok izgalom és misztikum sem. Összességében unalmas, vontatott, nehézkes cselekményű film. A leírás és a színészek alapján sokkal jobbra számítottam.

2015.06.30 drsolomon

A filmben nagyon tetszett, hogy sokféle karakter ütközik és kerül kapcsolatba egymással. Kicsit elvont és misztikus. Pár erőltetett történéstől függetlenül jó film.

2021.03.19 uniterra Nézhetetlen

Jól mondom, ez a film egy kalap sz*r? Jól mondom.

2015.03.04 Real013

Valamilyen tudatmódosító szer hatása alatt kell megnézni, mert borzasztóan széteső és lassú: gyanítom, hogy ez cél volt a film készítése közben egyébként, csak ezt nem ártott volna jelezni is. Ettől függetlenül minőségi munka, remek színészi alakítás... Több

2015.05.30 eastady

A film lényege a néző összezavarása. Ezt sikerül is elérnie. Rengeteg szereplő, rengeteg történés, rengeteg zavar. Olyan érzésem volt végig, hogy ez a film szól valamiről, de mégsem tudom megmondani, hogy miről. Ettől függetlenül nem bántam meg, hogy megnéztem. Érdekesnek találtam.

2015.04.27 Curacao86

Lassú, érdektelen, művészieskedő tucat-művészfilm, amivel sokat akarnak mondani, de keveset fognak. Utoljára ilyen sz... talán a The Master volt, bár a Galdiátoros pasit láttam már jobb filmekben is. Konkrétan "A nő" c. film nagyon tetszett.

2015.08.26 csongi888

Valami zseniális ez a film. Abszolút megértem, ha valakinek nem fog tetszeni. Sőt, most leírom, hogy csak az szedje, aki szereti az elvont, fekete humorra épülő, szövevényes Krími-Noir-t. Olykor olyan átláthatatlan a mű, mint a Doki arca a marijuana füstön keresztül.