Istenek fegyverzete

Istenek fegyverzete

龍兄虎弟

A kalandor és kincsvadász Jackie veszélyt nem ismerve megszerzi az istenek fegyverzetének egy darabját a sivatag ősi városából. A fegyverek őrei azonban nem adják könnyen a misztikus kincset. A szekta követői elrabolják Jackie barátnőjét, Loreleit, hogy ezzel kényszerítsék a férfit a szent fegyverzetek összes darabjának átadására. A lány kiszabadítása nem tűnik könnyű feladatnak, ugyanis titkos csapdák, amazonok, és egy dühös varázsló keresztezik Jackie útját.

Ország: Hongkong
Premier (HU): 1988.11.17.

2020.03.16 Interfectorem Sabnock

Minden perce élvezhető Chan mester jóvoltából, aki egy külön műfajt teremtett... Élveztem ezt a mozit, mert teljesen kikapcsol, humoros és látványos. Ajánlott kategória mindenféleképpen.

2018.08.08 Norbert93

Elképesztő akciójelenetek, nagyszerű koreográfia és páratlan kaszkadőri munka. Igazi kiváló Jackie Chan mozi.

2016.11.15 goat2000

Ez egy kivételesen jó Jackie Chan film, nagyon jó a történetvezetése, és van mondanivalója is, emellett viccesek a karakterek, és szórakoztató az egész történet.

2015.04.28 Yosihiro

Ezt nem értem, az egyik legismertebb Jackei Chan film, és nincs komment. Ez nagyon jó film, csak ajánlani tudom, rengetegszer láttam, de mindig nagyon jól szórakozom rajta. A harcok technikái és a megoldások egyedülállóak, érdemes megnézni. Üdv, Yosihiro

Amikor Jackie Chan és Alan Tam a gróf fényűző kastélyában járnak, egy leopárd ront rájuk, ami láncra van kötve. Ezt a jelenetet a helyszínen rögtönözték, de eredetileg nem így lett volna. Jackie úgy tervezte, hogy egy előcsarnokba lépve rengeteg kitömött állatott látnak, majd rámutat egy "szőnyegre", ami hirtelen felugrik és halálra rémíti őket. Kerestek is egy szakembert, aki hozott egy, a kezdetben nagyon jól viselkedő leopárdot. Azonban, mikor elkezdték a jelenetet forgatni, az állat nem volt hajlandó felállni. Négyszer próbálkoztak, de semmi. Jackie beszélt a szakemberrel, hogyan tudnák elérni, hogy felálljon, amikor az állat végre felállt. Jackie hangosan felkiáltott "Ez az, így kell, ezt akarom!". Amint ezt mondta, rámutatott az állatra, a leopárd hirtelen felbődült és rárontott, a karját akarta elkapni. Szerencsére gyorsan vissza tudta húzni, és a szakember is keményen fogta a láncokat. Innentől kezdve, ha a közelébe ment Jackie, nem lehetett bírni az állattal, ezért átírták a jelenetet.Szerző: Thibo84

Jackie Chan ennek a filmnek a forgatása közben szenvedte el élete legsúlyosabb balesetét. A film elején két ember üldözi, egy fára kell ugrania, amit kétszer vettek fel, de Jackie a földre érkezést nem tartotta elég elevennek, ezért újra felvették. Amikor ráugrott, a fa ága letörött, és lezuhant. A fejét beverte egy kőbe, és betört a koponyája. Azonnal kórházba vitték, és meg kellett műteni. Jugoszláviában forgattak, és szerencséjére a világ legjobb agysebésze, egy svájci orvos előadó körúton volt, és épp az országban tartózkodik, ezért ő műtötte meg. A műtét után két nappal már vissza is tért a stábhoz, hogy folytassák a forgatást.Szerző: Thibo84