Kincs, ami nincs (1981)

Chi trova un amico trova un tesoro

sammy88   2020. 08. 30.

Megunhatatlan

Teljesen mindegy hányszor látta már az ember, mindig megnézi.Sőt mikor itt volt Terence Budapesten előtte vetítették is Corvin moziban és meg kellett néznem ott is. Nagy élmény volt!

dulkap   2017. 10. 18.

Holtversenyben a Nincs kettő, négy nélkül valószínűleg ezt a filmet láttam a párostól legtöbbször. Megunhatatlan, örök klasszikus, ami tele van idézhető beszólással és momentummal. Nem tudom lesz-e olyan idő, amikor nem ragadok le a filmnél, ha épp belefutok valamelyik csatornán?! Remélem nem...

Deku   2017. 07. 10.

A film címe jól leírja, hogy mi az amit itt nem találunk és az a szórakozás. Humortól totálisan mentes és a története is eléggé elhanyagolhatóra sikerült. Nekem nem tetszik így.

Orosz István   2017. 08. 07.

Kedvenc filmem a két legendától. A káromkodás, és szex mentes filmek egyike amelyik mindig megnevetteti az embereket. Anulu is nagyon jó karakter, vicces, és a páncélautos résznél mindig fogom a hasamat.

Thibo84   2016. 06. 14.

Zseniális zene, kiváló hangeffektek a pofonokhoz, nem beszélve a rekeszizmokat megdolgozó poénokról, és Anulu.

HETEDIK   2018. 11. 25.

Az egyik legjobb közös filmje az olasz Stan és Pan-nak, de a benszülött Anulu is sokat hozzátesz a humor faktorhoz. A filmvégi csattanó pedig zseniális!

ZeroHero   2015. 05. 12.

Idotallo, elpusztithatatlan kedvenc film. Nem csak akkor nezem meg, amikor a Tvben belebotlok, hanem neha munka melle is ez megy a hatterben zene helyett.

A film 5 761 400 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 4 801 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben megjelenő II. világháborús tank egyetlen japán tankra sem hasonlít. Csak a film kedvéért építették.

(Norbi)

A Pongo Pongo szigeten játszódó jeleneteket valójában a Miamihoz közeli Key Biscayne-en készültek.

(Norbi)

A filmet mindössze 6 országban vetítették a mozik.

(LionelMessi10)

A Kincs ami nincs egyik érdekessége, hogy forgatási helyszíne (Pongo Pongo) nem a Csendes-óceán szigetvilága, ahogyan a történet sugallja, hanem a Floridához és Miamihoz közeli Key Biscayne apró szigete.

(Filmelemző)

Blu-ray-en 2012. november 27-én jelent meg.

(Mavil)

A film angolszász változata rövidebb, ebből ugyanis kihagyták azt a jelenetet, mikor Alan és Charlie keresik a kincset a pálmafánál.

(Mavil)

Az eredeti cím magyarul azt jelenti, hogy aki barátot talál, kincset talál.

(Mavil)

A Kincs, ami nincs-et összesen csupán 6 országban vetítették a mozik.

(Mavil)

A magyar mozik 1984-ben mutatták be a filmet.

(Mavil)

Ez volt a 2. alkalom, hogy Sergio Cobucci rendező együtt dolgozott a párossal.