Kincs, ami nincs

Kincs, ami nincs

Chi trova un amico trova un tesoro

Alan (Terence Hill) kincset akar, mégpedig mindenáron. Óriási szerencséjére talál egy térképet, amely egy közeli szigeten kincset jelöl. De hogyan jusson oda? Elrejtőzik Charlie (Bud Spencer), a kalandor hajóján és becsapva az iránytűt, a sziget felé irányítja a… Több

Rendező: Sergio Corbucci
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Olaszország
Premier (HU): 1984.03.22.
Több

2023.08.26 Ergit

Szállóigévé vált mondatok!!! – klasszikussá vált film már régóta!

2022.03.29 JRD

Örök kedvenc, mint mindegyik Spencer-Hill-film

Igazi jópofa, szerethető humort végigvezető film két legendától, akik olasz létükre simán beírták magukat a világ filmtörténelmébe. A spagettiwestern nagy alakjai itt is hozzák a ravasz kékszemű és a mackós "balek" alakját. Szerintem ez a film mindenkinek remek választás, kortól függetlenül. Mert az, hogy '81-es film, nem von le az értékéből, sőt... azt hiszem, inkább hozzátesz. Mert valljuk be, manapság a filmek zöme már nem a minőségre utazik, hanem a hatásvadász látványra és a bevételekre. De mint szoktam volt mondani: ne hallgass rám, döntsd el magad! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2017.10.18 dulkap

Holtversenyben a Nincs kettő, négy nélkül valószínűleg ezt a filmet láttam a párostól legtöbbször. Megunhatatlan, örök klasszikus, ami tele van idézhető beszólással és momentummal. Nem tudom lesz-e olyan idő, amikor nem ragadok le a filmnél, ha épp belefutok valamelyik csatornán?! Remélem nem...

2016.06.14 Thibo84

Zseniális zene, kiváló hangeffektek a pofonokhoz, nem beszélve a rekeszizmokat megdolgozó poénokról, és Anulu.

2021.07.28 Laca//Ho/rr/oR//

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!!!

Ugyebár a cím már leleplezte a film egész cselekményét, és sokszor a fülünkön jön ki, amikor meglátjuk a televízióban, de ez is a páros egyik legjobb filmje. Terence Hill és Bud Spencer újabb remek vígjátéka, melyben persze megint csak nem cimborák, inkább bajtársak. Ennél a filmnél a bevezető zenét tudnám kiemelni, valamint Sal Borgese játékát "Anulu" szerepében, ami minden emberben máig megragadt. De az én kedvencem mégis csak az elejéhez köthető, amikor is a Puffin nevezetű hajón találkoznak először, és egészen szórakoztató jelenetek zajlanak le egymás után. Nem mennék el a "kalózok" mellett sem, hiszen egészen találó jelmezt kaptak magukra, és egészen vicces képsorok voltak a szigeten. Összességében jó kis vígjáték, szép, változatos környezet volt végre, nem egy város, vagy éppen a jó öreg western stílus.

A film 5 761 400 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 4 801 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Frisco és bandája eredetileg tengeralattjáróval szállt volna partra, nem pedig hidroplánnal. Az ötlet majdnem meg is valósult, csak a part túl sekély volt, ezért elvetették az ötletet.Szerző: Thibo84

A forgatás alatt a stáb tagjai számos állatfajjal találkoztak, köztük is legtöbbször a kajmánokkal, amit nem tudták, hogyan kezeljenek. Egyik alkalommal Sal Borgese (Anulu) szembe találta magát egy kajmánnal, ami csak tátott szájjal nézte őt. Sal igyekezett nyugodt maradni, de a hüllőt csak akkor sikerült elijeszteni, amikor elkezdtek kókuszdiókat dobálni mellé. Sal csak utólag tudta meg, hogy milyen veszélyes is volt a helyzet.Szerző: Thibo84

A filmben megjelenő II. világháborús tank egyetlen japán tankra sem hasonlít. Csak a film kedvéért építették.Szerző: Norbi

A Pongo Pongo szigeten játszódó jeleneteket valójában a Miamihoz közeli Key Biscayne-en készültek.Szerző: Norbi