Kincs, ami nincs

Chi trova un amico trova un tesoro

2023.08.26 Ergit

Szállóigévé vált mondatok!!! – klasszikussá vált film már régóta!

2022.03.29 JRD

Örök kedvenc, mint mindegyik Spencer-Hill-film

Igazi jópofa, szerethető humort végigvezető film két legendától, akik olasz létükre simán beírták magukat a világ filmtörténelmébe. A spagettiwestern nagy alakjai itt is hozzák a ravasz kékszemű és a mackós "balek" alakját. Szerintem ez a film mindenkinek remek választás, kortól függetlenül. Mert az, hogy '81-es film, nem von le az értékéből, sőt... azt hiszem, inkább hozzátesz. Mert valljuk be, manapság a filmek zöme már nem a minőségre utazik, hanem a hatásvadász látványra és a bevételekre. De mint szoktam volt mondani: ne hallgass rám, döntsd el magad! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2017.10.18 dulkap

Holtversenyben a Nincs kettő, négy nélkül valószínűleg ezt a filmet láttam a párostól legtöbbször. Megunhatatlan, örök klasszikus, ami tele van idézhető beszólással és momentummal. Nem tudom lesz-e olyan idő, amikor nem ragadok le a filmnél, ha épp belefutok valamelyik csatornán?! Remélem nem...

2016.06.14 Thibo84

Zseniális zene, kiváló hangeffektek a pofonokhoz, nem beszélve a rekeszizmokat megdolgozó poénokról, és Anulu.

2021.07.28 Laca//Ho/rr/oR//

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!!!

Ugyebár a cím már leleplezte a film egész cselekményét, és sokszor a fülünkön jön ki, amikor meglátjuk a televízióban, de ez is a páros egyik legjobb filmje. Terence Hill és Bud Spencer újabb remek vígjátéka, melyben persze megint csak nem cimborák, inkább bajtársak. Ennél a filmnél a bevezető zenét tudnám kiemelni, valamint Sal Borgese játékát "Anulu" szerepében, ami minden emberben máig megragadt. De az én kedvencem mégis csak az elejéhez köthető, amikor is a Puffin nevezetű hajón találkoznak először, és egészen szórakoztató jelenetek zajlanak le egymás után. Nem mennék el a "kalózok" mellett sem, hiszen egészen találó jelmezt kaptak magukra, és egészen vicces képsorok voltak a szigeten. Összességében jó kis vígjáték, szép, változatos környezet volt végre, nem egy város, vagy éppen a jó öreg western stílus.

2020.03.13 Timon

Egyik kedvenc filmem Bud Spencer és Terence Hill-től.Lazább,változatosabb helyszínek miatt,érdekes,kalandos hangulat és látványvilága egyaránt elragadó.Valószínűleg ezt készíteni is legalább olyan jó volt mint manapság nézni.Nem egy jelenetnél kapott el a röhögőgörcs.Főleg a végső verekedésnél. 10/10

Anulun mindig nevetek, ez kortól és nemtől független szerintem. A két színészóriás nagyot alakít a filmben, még úgy is, hogy a történet nem a legizmosabb.

2017.08.07 Orosz István

Kedvenc filmem a két legendától. A káromkodás, és szex mentes filmek egyike amelyik mindig megnevetteti az embereket. Anulu is nagyon jó karakter, vicces, és a páncélautos résznél mindig fogom a hasamat.

2018.11.25 HE7EDIK

Az egyik legjobb közös filmje az olasz Stan és Pan-nak, de a benszülött Anulu is sokat hozzátesz a humor faktorhoz. A filmvégi csattanó pedig zseniális!

2015.05.12 ZeroHero

Idotallo, elpusztithatatlan kedvenc film. Nem csak akkor nezem meg, amikor a Tvben belebotlok, hanem neha munka melle is ez megy a hatterben zene helyett.

2019.04.14 Norbert93

Kultikus film, kultikus arcokkal, kultikus aranyköpésekkel és kultikus zenével.

2017.07.10 Deku

A film címe jól leírja, hogy mi az amit itt nem találunk és az a szórakozás. Humortól totálisan mentes és a története is eléggé elhanyagolhatóra sikerült. Nekem nem tetszik így.

2018.07.28 Norbi

Klasszikus Terenc Hill és Bud Spencer páros filmje. Aki szereti őket ezt is szeretni fogja. Viccesek humoros, és pofonok nem kímélve osztanak észt.

2018.03.18 hackerjulcsi

Nagyon sokszor láttam és nemcsak a történetért, humorfaktoráért szeretem, hanem a filmben felcsendülő emblematikus dalért, melynek dallama viszhangként fog kísérteni a fülemben az idők végezetéig.