Jég veled! (1993)

Cool Runnings

Sabnock Sanatory   2019. 08. 27.

John Candy csak hab a tortán,ebben a korszakokat átívelő,megható,és bájos vígjátékban! Nincs benne komoly színészi munka,nincsenek egetverő poénok,sem jelenetek,de összeáll a film,és nézed,nézed,és kikapcsol! De ez éppen elég!

ArpiHajdu és Réci   2017. 12. 29.

Irány az olimpia!

Bizony, annak idején négy elszánt jamaicai sportoló úgy döntött, hogy elindul az olimpián. Ezen persze nem is lepődnénk meg, hiszen futni tudnak a jamaicaiak, ott van a nyári olimpia, rövid és hosszútáv, futkározzanak csak. Csakhogy a dolgok állása ú... teljes kritika»

Ms. Akárki   2019. 07. 19.

Egyik kedvenc gyerekkori filmem. Persze rózsaszín köd az egész főleg, de attól olyan szívmelengetően motiváló. Sporttal kapcsolatos valós történetalapú filmek ritkán tetszettek gyerekként is, de ez megvett kilóra. Valószínű a zseniális színészgárda miatt is.

KATE   2016. 01. 21.

Na, ez az a film, amit én egyszerűen soha nem tudok megunni. Elképesztően vicces, pedig már nem egyszer láttam. Igaz, hogy a sztori nincs különösebben túlbonyolítva, de ettől eltekintve szerintem nagyon jópofa film.

DarkLion   2016. 11. 29.

az egyik kedvencem volt tinikoromban, mulattató és szívmelengető, és motiváló is, hogy az álmok valóra válhatnak, még akkor is, ha jamaikai fiúk akarnak számkózni :)

gabcajz   2015. 02. 10.

Valamennyire igazat kell adnom, hiszen valóban nem egy nagy eresztés a film, nagyon szeretném azt mondani, hogy "egyszer nézhető", de annyira szerethető az egész, hogy szerintem simán bármikor elő lehet venni egy közös mozizáshoz.

Cuba Gooding Jr., Jeffrey Wright és Eriq La Salle egyaránt fontolóra vette a négy jamaicai bobozó egyikének szerepét.

(Thibo84)

Malik Yoba és Rawle D. Lewis első mozifilmje.

(Thibo84)

John Candy utolsó filmje. Öt hónappal a film amerikai premierje után szívrohamban hunyt el.

(Thibo84)

A filmet először a kanadai Calgary-ban forgatták, ahol a havas jeleneteket rögzítették, majd Jamaicában két helyen, Ocho Rios-ban és Montego Bay-ben forgattak.

(Thibo84)

Ellentétben a filmmel, a valóságban a balesetet nem mechanikai hiba okozta, hanem a vezető elveszítette a kontrollt a szán fölött köszönhetően a sebességnek.