Jung_E

Egy lakhatatlan 22. századi Földön egy polgárháború kimenetele egy elit katona agyának klónozásán múlik, hogy robotzsoldost hozzanak létre.

(Hupka Adrián)

Rendező: Sang-ho Yeon
Forgatókönyvíró: Sang-ho Yeon
Ország: Koreai Köztársaság
Premier: 2023.01.20. | Netflix (2023.01.21.)

2023.01.23 Eastern79

Mi tesz bennünket emberré?

Sang-ho Yeon filmje inkább sci-fi, mint akció, abból is az a fajta, amely filozofikus és morális felvetéseivel járja körbe a kérdést: mi tesz bennünket emberré? A műfaj eme állandóan visszatérő motívumára épül fel a cselekmény. Az elején és a végén két remekbe szabott akciójelenetet láthatunk, amelyek látványos keretet adnak a valódi mondanivalónak. A látvány elképesztően profi, a belső és külső helyszínek egyaránt kifogástalanul el lettek találva, a CGI pedig méltó vetélytársa hollywoodi blockbusterekben látottaknak. Szépen megidézi a Szárnyas fejvadász, az Én a robot vagy az Ex machina világát, mégis egészen egyedi hangulata van, ami vagy elragad még az elején, vagy nem. A színészi játék lehet kissé furcsa európai szemmel, de egy részük nem a jellegzetesen túlzó ázsiai gesztikuláció eredménye, hanem a történet és a forgatókönyv követeli meg a karakterektől. Túlságosan mélyen nem megy bele a felvetett kérdések megválaszolásába, sőt néhányat egyszerűen megválaszolatlanul hagy. Érzelmes, de nem érzelgős, viszont egy kicsivel mélyebbre is merülhettek volna a felvetett koncepcióban, mert így nem igazán tudtam hová tenni. Egyszer mindenképp érdemes megnézni.

2023.01.22 fankbringa

a nap véleménye

A fakanáltól a gépfegyverig

Ez a film egy érdekes alkotás. Keveredik benne a realizmus, a játékok fantáziavilága és a romantika. Egyikből sem kapunk túl sokat, hogy megterhelő legyen, de mindegyik önmagában zavaró kicsit. A koreai filmektől megszokhattuk egyéni látásmódjukat, a... Teljes kritika

2023.01.23 Emmersson

Én, a koreai robot

Több probléma is van ezzel a filmmel. A sztori sem jó, de ráadásul át is verik a nézőt az elején. A felvezetőben azt sejtetik, hogy egy nagyszabású űrcsatás történetbe csöppenünk, aztán kapunk egy kamaradarabot. És a történet még így is jó lehetett volna, ha nem koreaiak készítik a filmet, ha nem ázsiaiak a szereplők, és egy pici cselekményt is írnak bele. A sci-fi, a cyberpunk kedvemre való, ezért vagyok csalódott, ha elrontják. Nem is szívesen írok a filmről, mert rossz. Nem tudták a készítők eldönteni, hogy A holnap határát koppintsák picit, vegyítve az Assassin's Creeddel, vagy az Én, a robot ázsiai változatában gondolkodjanak. Aztán – mint a magát ínyencnek hazudó szakács – beledobtak mindent, majd maguk is elhitték, hogy ez különleges, pedig simán rossz. Az ázsiai színészek túljátsszák a szerepet, mert mimika híján testtel és gesztusokkal kénytelenek dolgozni. Ez az európai, amerikai és egyéb kívülállók számára nagyrészt értékelhetetlen. Egyrészt kínosan megmosolyogtató, másrészt idegesítően fárasztó. A szereplőkre nem térnék ki, de a százados lányának faarca tökéletesen alátámasztja az előző mondataimat. Megnéztem, mert úgy gondoltam, a gyenge pontozás egy érdekesebb rétegfilmet rejt. Tévedtem, nem ajánlom!

2023.01.22 RigbyTheMad

Jónak indult

Olvastunk egy angol leírást, abban nem említettek semmi olyat, ami aljasság lenne. (mivel szűrni szoktuk az ilyen alja filmeket) Jó lett volna, ha nem raktak volna bele egy majdnem meztelen nőt hátulról, akinek a seggét mutatták. (Még ha kis idő is volt ez a leírás az IMDb-n, de ennyiből kis ideig lehet bármit, ami illegális?!) Ez buta szöveg, ha azt írják, hogy „csak kis ideig” látszik. Nem tudom, minek kellett ilyet bele tenni. És egyáltalán, minek kell a filmekbe ilyenek. Sajnos a társadalom elkorcsosult, és azt hiszik a rendezők, hogy mindenki férfi, aki ezt nézi, vagy leszbikus. Aki normális, még ha férfi is, az ilyet elítéli, mert csak kihasználják a nőket. Aki meg heteró nő, mi a francért nézegessen szinte meztelen nőket a filmekben.

2023.01.22 BÉLA

Nagyon rossz

Hát, ez bizony nem ragadott magával.

A Yun Seo-hyunt alakító Kang Soo-youn a film forgatását követően elhunyt. Kang Soo-youn az 1980-as évek közepétől az 1990-es évek végéig nemzetközileg is elismert sztár volt, gyakran Korea első világsztárjaként emlegették.Szerző: Eastern79

A forgatás 2021 novemberében kezdődött és 2022 januárjában fejeződött be.Szerző: Hupka Adrián

Kim Hyun-joo és Ryu Kyung-soo Yeon Sang-ho rendező korábbi munkájában, a 2021-es Netflix-sorozatban, az Út a pokol felé című produkcióban is szerepeltek.Szerző: Hupka Adrián

(2023. 04. 23.)
A Zombiexpressz rendezője, Sang-ho Yeon nagyjából a Ghost in the Shellt vegyítette az Ex Machinával, megforgatta egy kis Szárnyas fejvadászt idéző látványvilágban és a Netflixen tálalta fel a közönségnek. Több