Karácsonyi ének

Karácsonyi ének

A Christmas Carol
dps

Egy animációs film Charles Dickens legendás történetéről, a Karácsonyi énekről.

(ps)

Forgatókönyvíró: Robert Zemeckis
Premier (HU): 2009.11.05. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2023.12.24 Artemisia

A karácsony szellemei

Charles Dickens halhatatlan klasszikusa egy gyönyörű, minden korosztály számára tanulságos rajzfilmen elevenedik meg. A rendező, Robert Zemeckis korábban már megajándékozott minket egy másik szívmelengető karácsonyi mesével, a Polar Expresszel, 2009-... Teljes kritika

2017.10.23 Deku

Nemes egyszerűséggel elvarázsolt a film, nem sok ilyet szoktam mondani mert válogatós vagyok de ez kegyetlen jó. Igazán szórakoztató film. Ez az egész lényege. Nagyon szerethetőek a karakterek ami szintén fontos egy filmnél.

2021.11.15 dandelion1983

Először moziban láttam sok évvel ezelőtt, de akkor is nagyon magával ragadott már. Szerintem zseniális megvalósítás, egyébként is rajongok Dickens Karácsonyi ének c. művéért. Elsősorban felnőtteknek ajánlom, a kicsiknek azért helyenként ijesztő lehet.

2020.03.13 Timon

Tartalmaz cselekményelemzést. Nagyon szeretem ezt a filmet.Való igaz,ez egy erősebb adaptáció,de a ,,félelmetes" atmoszféráját eszméletlenül csípem.Marley látogatása,a második szellem látogatsának vége,majd az ezt követő harmadik szellem látogatása-e... Több

Megtetszett,megfogott,elvarázsolt.Röviden ennyi.Mit mondjak bővebben?Hát én semmit,csak annyit nagyon-nagyon melegen ajánlom ezt a csodálatos animációs remekművet!

Ez a változat szinte teljesen hű Charles Dickens klasszikus regényéhez. A könyv sokkal több időt tölt a jelenben, különösen Scoorge alkalmazottja és unokaöccse házában. Azt is bemutatja, hogy a világ körül, a barlangokban és a hajókon zajló viszályok enyhülnek a karácsonyi örömtől. A jövőbeli jelenet sokkal rövidebb a könyvben. Valójában a Jövő Karácsony Szelleme szinte mozdulatlan, kivéve az ujját.Szerző: Thibo84

Az első alkalom, hogy Scrooge Bob Cratchitot keresztnevén szólítja, az az, amikor a Karácsony Szelleme megmutatja neki a Cratchit családot, aki gyászolják pici Timet. Cratchit nem hallja, hogy ezt mondja, mert Scrooge csak szellemként van ott. Miután Scrooge visszatér a jelenbe, a keresztnevén szólítja Crachitot, hogy kifejezze empátiáját és elismerését.Szerző: Thibo84

Fionnula Flanagan és Jim Carrey együtt játszottak az Az igenember (2008) című filmben.Szerző: Thibo84

Amikor Scrooge kinéz az ablakon, és a szellemkísértetek sokaságát szemléli, az a Beetlejuice című film azon jelenetére emlékeztet, ahol az elveszett lelkek szobáját pillantják meg Maitlandék. Ugyanezt mutatta be a film több korábbi verziója is, beleértve az 1971-es animációs rövidfilmet is.Szerző: Thibo84