Két nővér

Janghwa, Hongryeon

A film előállítási költsége kb. 3-3 és fél millió dollárnak felet meg, és a legnagyobb hasznot hozó koreai filmként tartják számon.Szerző: Bogi87

A film megnyerte a Legjobb Film díját a Fantasporto Film Fesztiválon. Szerző: Bogi87

A film eredeti címe a lányok nevéből ered (Janghwa=Rózsaszirom, Heungryeon=Vörös Lótusz).Szerző: Bogi87

A film alapja egy híres koreai népi történet, a Janghwa Heungryeon jeon, amit először 1924-ben filmesítettek meg.Szerző: Bogi87

A rendező eredetileg pont fordított szerepkörben szerette volna viszontlátni a vásznon a két főhőst: Ji-hyun Junnak szánta Su-mi szerepét, míg Su-jeong Limnek Su-yeont.Szerző: erare

2013-ban a film felkerült a KOFA listájára - ekkor ünnepelte tizedik születésnapját.Szerző: erare

Az eredeti történetben a két főhőst Janghwa-nak és Hongryeonnak (Rózsa és Vörös Lótusz) hívják, de a filmben Su-mi és Su-yeon néven jelennek meg. Ez utóbbi két név jelentése is megegyezik a korábban említett virágnevekkel.Szerző: erare

A film történetét a "Janghwa Heungryeonjeon" című koreai népmese ihlette.Szerző: erare

Ji-hyun Jun elutasította Su-mi szerepét, mert a meghallgatáson nagyon meg volt rémülve. Ironikus, hogy a színésznő következő filmje is egy horrorfilm volt: 4 inyong shiktak (2003), melynek amerikai remake-je The Uninvited címmel jelent meg.Szerző: erare

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87