
Vélemények (14)
Szerintem a szerző a japán kollektív tudatalattit építette bele remekművébe. Egyrészt a hagyomány és annak elvesztése kritikája nagyon-nagyon érintőlegesen csak egy pillanatra felvillantva. Az európai módra jól öltözött iskolás lányok csoportja, amin... Több
Körülbelül 1 éve húzott be az animék világa, mikor is Hayao Miyazaki megmutatta nekem, hogy van élet a kereskedelmi tévék által sugárzott animesorozatokon túl is. A probléma sok esetben az, hogy mi európai fejjel annyira nem ismerjük ezeket a rajzfil... Több
Ha egy efféle filmnek van haszna az az amikor a történet mögött erős mondanivaló van. Ez pedig bővelkedik ebben a motívumban. Nagyon kedveltem minden egyes percét a filmnek. Nincs jobb az ilyennél.
Áradoznom kell róla! Nem úgy ültem le megnézni hogy ez lesz az idei kedvencem de úgy nézki a film végére elnyerte a címet. Nem is tudom hol kezdjem. Semmiképp sem szabad kihagyni, nem az a rajzfilm ami gyerekeknek szól. A történet eleinte egyszerűnek... Több
Imádom. Ez is egy újabb remekműve Sinkai Makotónak. Maga a filmnek a története nem mindennapi. A fantáziavilága igen egyedi. Ez a film is telis tele van szebbnél szebb jelenetekkel, gyönyörű grafikával. Valamint a filmzenék is ámulatba ejtőek, s maga... Több
Megelőlegeztem ennek a filmnek a bizalmamat, mert azért ha valakik, a japánok nagyon jók az animációs filmek terén. Sőt, A neved sokkal jobb is volt, mint amire számítottam. Gyönyörű, megható és sokáig megmarad az ember emlékezetében.
Hasonló filmek
Zseniális film gyönyörű látványvilággal, egyedi történettel és mondanivalóval. Nagyon valóságosak a szereplők reakciói, döntései, viselkedése. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
A kedvenc anime filmem, ha százszor nem fogom újranézni, akkor egyszer se. Nem csak az animációja gyönyörű, de maga a történet is varázslatos, az egész mögött megbúvó gondolatok pedig mélyen megérintik az embert. Egyszerre vicces és rendkívül megható... Több
Nagyon eredeti. Természeti katasztrófa, időparadoxonok, beleszőve egy megható, varázséatos történetbe két középiskolásról. Az eleje picit zavaros, de amint kitisztul a kép, hogy ki kinek a testében, érezhető, hogy a tökéletességig cizellálták ez a filmet.
A látvány talán a legszebb amit valaha láttam animében, és a történet is szép kerek. Több alkalommal is meg lehet nézni, nem feltétlen gyerekeknek. A fele után viszont mintha feleslegesen húzták volna ilyen hosszúra. A nagy csattanó nem volt akkora csattanó pont emiatt.
Szégyen, nem szégyen mindig elérzékenyülök ezen a filmen és bár már jó párszor láttam, mindig azon kapom magam, hogy szurkolok a karaktereknek