89% 412 szavazat
Vélemények

A neved

Kimi no na wa.

 Több
Filmadatlap
14
Vélemények (14)
27
Szereplők (27)
50
Képek (50)
1
Videók (1)
6
Érdekességek (6)
Díjak
2
Filmkritika (2)
6
Cikkek (6)
Fórum

Vélemények (14)

Írj véleményt
 
2024.01.14 Piczil Zsolt

legújabb vélemény

Ház a tónál remake, mondhatnánk, de ez annál sokkal több...

Szerintem a szerző a japán kollektív tudatalattit építette bele remekművébe. Egyrészt a hagyomány és annak elvesztése kritikája nagyon-nagyon érintőlegesen csak egy pillanatra felvillantva. Az európai módra jól öltözött iskolás lányok csoportja, amin... Több

0
 
2020.07.10 MKristijan

A nevük

Körülbelül 1 éve húzott be az animék világa, mikor is Hayao Miyazaki megmutatta nekem, hogy van élet a kereskedelmi tévék által sugárzott animesorozatokon túl is. A probléma sok esetben az, hogy mi európai fejjel annyira nem ismerjük ezeket a rajzfil... Több

4
 
2017.12.24 Deku

Ha egy efféle filmnek van haszna az az amikor a történet mögött erős mondanivaló van. Ez pedig bővelkedik ebben a motívumban. Nagyon kedveltem minden egyes percét a filmnek. Nincs jobb az ilyennél.

0
 
2019.03.05 dailyfilmsan

Ne hagyd ki a neved!

Áradoznom kell róla! Nem úgy ültem le megnézni hogy ez lesz az idei kedvencem de úgy nézki a film végére elnyerte a címet. Nem is tudom hol kezdjem. Semmiképp sem szabad kihagyni, nem az a rajzfilm ami gyerekeknek szól. A történet eleinte egyszerűnek... Több

0
 
2021.05.25 Rea387147

Imádom. Ez is egy újabb remekműve Sinkai Makotónak. Maga a filmnek a története nem mindennapi. A fantáziavilága igen egyedi. Ez a film is telis tele van szebbnél szebb jelenetekkel, gyönyörű grafikával. Valamint a filmzenék is ámulatba ejtőek, s maga... Több

1
 
2021.12.12 BoBamburg

Megelőlegeztem ennek a filmnek a bizalmamat, mert azért ha valakik, a japánok nagyon jók az animációs filmek terén. Sőt, A neved sokkal jobb is volt, mint amire számítottam. Gyönyörű, megható és sokáig megmarad az ember emlékezetében.

0
 
2019.02.06 Vágottszemű

Zseniális anime film lett. A története jó, a karakterek is. Valósághűen ábrázolja azt hogy milyen ha átkerülsz egy lány testébe :D. Ajánlom ezt a filmet.

0
 
2020.11.21 Oliver.guy_

Zseniális film gyönyörű látványvilággal, egyedi történettel és mondanivalóval. Nagyon valóságosak a szereplők reakciói, döntései, viselkedése. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

0
 
2019.02.21 Mithrel

A kedvenc anime filmem, ha százszor nem fogom újranézni, akkor egyszer se. Nem csak az animációja gyönyörű, de maga a történet is varázslatos, az egész mögött megbúvó gondolatok pedig mélyen megérintik az embert. Egyszerre vicces és rendkívül megható... Több

0
 
2016.09.06 kasztni

Nagyon eredeti. Természeti katasztrófa, időparadoxonok, beleszőve egy megható, varázséatos történetbe két középiskolásról. Az eleje picit zavaros, de amint kitisztul a kép, hogy ki kinek a testében, érezhető, hogy a tökéletességig cizellálták ez a filmet.

0
 
2018.07.09 Tothem

A látvány talán a legszebb amit valaha láttam animében, és a történet is szép kerek. Több alkalommal is meg lehet nézni, nem feltétlen gyerekeknek. A fele után viszont mintha feleslegesen húzták volna ilyen hosszúra. A nagy csattanó nem volt akkora csattanó pont emiatt.

0
 
2019.06.03 gyjudit

Szégyen, nem szégyen mindig elérzékenyülök ezen a filmen és bár már jó párszor láttam, mindig azon kapom magam, hogy szurkolok a karaktereknek

0
 
2016.09.08 FunBoi

szerintem kissé túlértékelik ezt a filmet, tulajdonképpen nem hozott semmi újat, csupa klisé...

0
 
2016.07.29 Domino

Fantasztikus anime, igazi mestermű, az elmúlt évek legszebb és legmeghatóbb története. De határozottan nem a Disney-meséken nevelődő gyerekeknek való.

0