Nagyonjóképű   2020. 03. 19.

Az egyik legjobb romantikus film amit láttam, pedig alapvetően nem kedvelem a műfajt. Zseniális színészi alakítások, megérintő történet. Az egyik nagy kedvencem.

Mavil   2016. 06. 09.

Anthony Hopkins és Brad Pitt egyaránt kiváló színészek, jelen filmben is tökéletesen formálták meg saját karakterület. A film már-már igazi klasszikusnak tekinthető, remek alkotás.

Bogi87   2016. 05. 27.

Egyik kedvenc filmem. Megható, elgondolkodtató, olykor humorral fűszerezve.

Deku   2017. 09. 24.

Nagyon kellemes stílusban szórakoztat ez a film. Nem gondoltam volna, hogy ennyire jó lesz de tévedtem. A karaktereket külön kiemelném mert nagyon összetettek és szerethetőek.

szaka123   2016. 01. 22.

Sokáig halogattam a megnézését. Brad Pitt és Anthony Hopkins is nagyszerű színészek, ezért sort kerítettem rá. Nem bántam meg, ajánlom, hogy egyszer mindenki nézze meg. Minden megvan benne, ami egy jó filmhez kell. Hatalomvágy, átverés, családi kapcsolatok, szerelem, nagy finálé!

babsy88   2016. 08. 06.

Igazi nagy kedvencem, sokszor láttam már, de még mindig bármikor megnézném. Imádom ezt a filmet, minden percét élvezem.

dailyfilmsan   2019. 01. 15.

Nagyon átlagos, nagyon hosszú. Talán a történet miatt kicsit mintha jobb lenne az átlagnál de a logikátlanságok elrontják. Nem tudom mit szívott a rendező de olyan hibák vannak benne amik símás kiküszöbölhetők lettek volna. A nagy nevek megtévesztettek, azt hittem hogy jó lesz de ehelyet kaptam egy örökkévalóságig tartó filmet. Lehetett volna ez jobb, ha rövidebb lett volna.

Brad Pitt

Az a kastély, amit a filmben látunk nem díszlet, hanem a Rhode Island-i Aldrich kastély.

(dailyfilmsan)

142,9 millió dollár bevételt hozott a film.

(LionelMessi10)

A filmet 90 millió dolláros költségvetéssel forgatták.

(LionelMessi10)

Hála azoknak a Star Wars-fanoknak, akik a mozi előtt futó Baljós árnyak trailerért kifizették a jegyet, majd az előzetes után sebtiben távoztak, a film csak 45 milliót keresett Amerikában, miközben 90 millióból készült.

(Menyét Ibolya)

A Halál árnyéka a filmben csontváz alakú.

(SódóGA)

A film utolsó jelenetében a zenekar Louis Amstrong "What a Wonderful World" című dalának átírt verzióját játssza.

(SódóGA)

Parrish szerepét eredetileg Gene Hackman játszotta volna.

(SódóGA)

Ez Brad Pitt és Anthony Hopkins második közös filmje (Szenvedélyek viharában, 1994).