Ha eljön Joe Black

Meet Joe Black

2023.07.11 JRD

Hopkins miatt néztem végül meg, pedig…

…az évtizedek során mindig átkapcsoltam, ha épp ez ment a tévében, és a filmes portálokon is kerültem. Aztán (egy gyenge pillanatomban, vagy csak mert nem találtam semmi jobbat – már nem is emlékszem) leültem és határozott ellenszenvvel elkezdtem nézni. Aztán már csak azt vettem észre, hogy hopp, vége. És hogy mi volt a véleményem? Nos, azt előttem már sokan pozitív szóvirágokban leírták, így ezeket már nem szeretném ismételni. Tehát röviden csak ennyit írnék: nagyon tetszett. Érdemes megnézni, mert: 1. Van története. 2. Van benne beleillő humor. 3. Van benne tanulság és gondolat. 4. Van benne érzelem. Úgy gondolom, hogy érdemes a figyelemre, de ezt mindenki döntse el maga. Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2016.05.27 Bogi87

Egyik kedvenc filmem. Megható, elgondolkodtató, olykor humorral fűszerezve.

2017.09.24 Deku

Nagyon kellemes stílusban szórakoztat ez a film. Nem gondoltam volna, hogy ennyire jó lesz de tévedtem. A karaktereket külön kiemelném mert nagyon összetettek és szerethetőek.

2016.01.22 szaka123

Sokáig halogattam a megnézését. Brad Pitt és Anthony Hopkins is nagyszerű színészek, ezért sort kerítettem rá. Nem bántam meg, ajánlom, hogy egyszer mindenki nézze meg. Minden megvan benne, ami egy jó filmhez kell. Hatalomvágy, átverés, családi kapcsolatok, szerelem, nagy finálé!

2016.08.06 babsy88

Igazi nagy kedvencem, sokszor láttam már, de még mindig bármikor megnézném. Imádom ezt a filmet, minden percét élvezem.

Brad Pitt egy zseni,és azt hiszem,ez a legjobb film amiben játszott.Itt minden tudása kellett,és meg is mutatta tehetségét. Hopkins pedig egy színészóriás,aki könyökből kirázza bármelyik szerepét.Brest összerakta a filmet,mi pedig csak ámulunk rajta. Ajánlott kategória.

2019.01.15 dailyfilmsan

Nagyon átlagos, nagyon hosszú. Talán a történet miatt kicsit mintha jobb lenne az átlagnál de a logikátlanságok elrontják. Nem tudom mit szívott a rendező de olyan hibák vannak benne amik símás kiküszöbölhetők lettek volna. A nagy nevek megtévesztett... Több

2021.02.07 Eastern79

A Halál élni tanul

Azt hiszem, ez Brad Pitt legjobb filmje. Sokrétű, vicces, érzelmes, de nem érzelgős. Anthony Hopkins és Brad Pitt egyértelműen ellopják a show-t a többiektől, Claire Forlani friss és természetes játéka még, ami szót érdemel. Nagyszerű film életről-halálról és a halálhoz, egymáshoz való viszonyainkról.

2023.04.09 cynicalrealist

Joe Blackre várva

Van az úgy, hogy az ember távirányítókattogtatás közben beleszalad egy-egy olyan filmbe, amit kábé ezer éve látott, nem is feltétlenül akar megnézni újra, de aztán úgy alakul, hogy akár háttérzajként, akár unaloműzőként, akár véletlenül ott ragad az ... Teljes kritika

2021.04.06 uniterra

Csak a legjobbat tudom mondani a filmről. Érdekes téma, jó színészi játékok és jó fényképezés.

2015.05.04 Milanman

Romantikus filmekhez képest szokatlanul sötét hangulatú, de remek történetű és fantasztikus színészeket felvonultató, ízig-vérig amerikai film, csodálatos operatőri munkával és rendezéssel.

2019.07.12 Norbert93

A Halál

Már maga a Halál megszemélyesítése is érdekes koncepció, az pedig, hogy egy ilyen lehetőséget kellőképpen kihasználtak egy kiváló filmhez vezetett. Néhol kissé talán nyálasnak hat a film, de mindenesetre nagyszerű megvalósításban halad a film a Halál élettapasztalatának útján, ahogyan az addig személytelen entitás felveszi Joe Black személyiségét és rövid ideig érző és kézzelfogható személyként jelenik meg. Mindenesetre az elmulaszthatatlan kötelességét teljesíteni kell, de, mint élettapasztalt személyiség - akárcsak az ember - maga mögött hagyja az "életét" és Anthony Hopkins elkerülhetetlen halálával Joe Black is meghal.

2016.02.14 doroffee

Nagyon izgalmas, elgondolkodtató film. Nagyon érdekes koncepcióval dolgozik, és tetszik, hogy mindvégig tudja tartani a feszültséget, pedig nem egy über akciódús film. A színészi alakítások csodásak.

2023.01.30 drg0602

Kimaradt az eddigi életemből ez az alkotás, de most bepótoltam, és nem is bántam meg. Nagyon jó színészi teljesítmények vannak a filmben, főleg Brad Pitt és Anthony Hopkins és Claire Forlani színészre gondoltok. Jó témájú film. Dráma és szerelem, rom... Több