Hulló levelek

Hulló levelek

Kuolleet lehdet

Két magányos ember (Alma Pöysti, Jussi Vatanen) véletlenül találkozik egy este Helsinkiben, és mindketten megpróbálják megtalálni a másikban az első, egyetlen és utolsó szerelmüket. A dicséretes célhoz vezető útjukat elhomályosítja a férfi alkoholizmusa, a telefonszám elvesztése, valamint… Több

Rendező: Aki Kaurismäki
Forgatókönyvíró: Aki Kaurismäki
Ország: Finnország, Németország
Premier (HU): 2023.12.21. | Cinego (2024.04.11.)
Forgalmazó: Cirko Film

2024.04.17 Fikatours_blogger

Dep-rom

Ha elfogadjuk, hogy létezik rom-com (romantikus komédia) műfaj, akkor erre a filmre nyugodtan mondhatjuk, hogy depressziós romantika.

2023.12.22 Roman

Nem annyira egyszerű feldolgozni ezt a filmet, de úgy érzem, meg tudja váltotatni az ember gondolkodásmódját.

2023.12.24 Haj

Szerintem remek történet, amit nagyon magával tud vinni az ember még hoszú időre.

A film 13 918 825 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 6 391 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Finnország hivatalos jelölése a 'Legjobb nemzetközi játékfilm' kategóriában a 96. Oscar-díjra 2024-ben.Szerző: csd

Aki Kaurismäki Proletár trilógiájának negyedik része, az Árnyak a paradicsomban (1986), az Ariel (1988) és A gyufagyári lány (1990) után.Szerző: csd

(2024. 01. 30.)
Hűvös, de erős szerelem
Aki Kaurismäki világhírű filmrendező új műve, a Hulló levelek visszaköt a „munkástrilógiához”, így nagyon ismerős a sztorija, de nem lehet nem szeretni. Több