Mese a barátságról

Mese a barátságról

Le bonheur des uns...

Léa, Marc, Karine és Francis hosszú ideje jóbarátok. A macsó férj, aszabadszájú barátnő ... mindenkinek megvan a maga karaktere négyesen belül. De a harmónia végérvényesen megtörni látszik, amikor Lea, aki a legcsendesebb és legvisszahúzódóbb közülük bejelenti, hogy titokban írt… Több

Rendező: Daniel Cohen
Forgatókönyvíró: Daniel Cohen, Olivier Dazat
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2021.12.23.
Forgalmazó: Cirko Film

2020.11.03 pepmed

Nagyon kellemes vígjáték, ami amellett, hogy szórakoztatni akar, azért nem feledkezik meg a mondanivalóról sem. Eredeti nyelven láttam, és bár még nem vagyok tökéletes franciából, a lényeg átjött. Szerethető, ajánlható film!

2020.10.27 nikla113

Igen kellemes csalódást okozott a film. Annyira nem szívlelem a francia vígjátékokat, de ez szerintem magasan az átlag fölött helyezkedik el, és helyenként tényleg piszkosul vicces. :)

A Mese a barátságról a L'Île flottante című francia színdarab filmadaptációja. Szerző: hp

„A kissé lassú és nagyon színházi kezdés ellenére Daniel Cohen komédiája fokozatosan jobb lesz a kedves hősnőjének és groteszk barátainak köszönhetően. A film minden bizonnyal meg fog nevettetni és minden új szerzőt meg fog győzni arról, hogy térjen vissza az íráshoz ... óvakodjon az üres oldaltól és a plágiumtól!" - írta kritikájában Mathias Penguilly, az Ecran Large szerzője.Szerző: hp

A filmet 2020. szeptember 9-én mutatták be 465 moziban, és első napján 19 482 néző váltott rá jegyet. Az első hétvége után már 77 339-en nézték meg a mozikban.Szerző: hp

A rendező, Daniel Cohen gyerekként sokat rajzolt, sőt képregényeket is készített. A látvány ezért mindig kulcsfontosságú volt a filmjeiben. A direktor számos fórumon hangot adott annak, hogy mennyire elégett volt François Emmanuelli díszleteivel és Virginie Montel jelmezeivel. Szerző: hp

(2021. 12. 23.)
A filmben pedig az nyújt extra élvezeti értéket, hogy Léa irigy és kisebbségi komplexusokkal teli pasija szerepében azt a Vincent Casselt láthatjuk, aki általában nagyon nem ilyen karaktereket szokott játszani, és most is kitűnő. Több