Mese a barátságról (2020)

Le bonheur des uns...

pepmed   2020. 11. 03.

Nagyon kellemes vígjáték, ami amellett, hogy szórakoztatni akar, azért nem feledkezik meg a mondanivalóról sem. Eredeti nyelven láttam, és bár még nem vagyok tökéletes franciából, a lényeg átjött. Szerethető, ajánlható film!

nikla113   2020. 10. 27.

Igen kellemes csalódást okozott a film. Annyira nem szívlelem a francia vígjátékokat, de ez szerintem magasan az átlag fölött helyezkedik el, és helyenként tényleg piszkosul vicces. :)

A Mese a barátságról a L'Île flottante című francia színdarab filmadaptációja.

„A kissé lassú és nagyon színházi kezdés ellenére Daniel Cohen komédiája fokozatosan jobb lesz a kedves hősnőjének és groteszk barátainak köszönhetően. A film minden bizonnyal meg fog nevettetni és minden új szerzőt meg fog győzni arról, hogy térjen vissza az íráshoz ... óvakodjon az üres oldaltól és a plágiumtól!" - írta kritikájában Mathias Penguilly, az Ecran Large szerzője.

A filmet 2020. szeptember 9-én mutatták be 465 moziban, és első napján 19 482 néző váltott rá jegyet. Az első hétvége után már 77 339-en nézték meg a mozikban.

A rendező, Daniel Cohen gyerekként sokat rajzolt, sőt képregényeket is készített. A látvány ezért mindig kulcsfontosságú volt a filmjeiben. A direktor számos fórumon hangot adott annak, hogy mennyire elégett volt François Emmanuelli díszleteivel és Virginie Montel jelmezeivel.

A rendező, Daniel Cohen és Vincent Cassel hosszú ideje barátok, ennek ellenére ez az első közös filmjük.