A beszéd

Le discours

2023.12.30 cynicalrealist

Majdnem monodráma

Nem szokványos formátumú ez a minimalista stílusban forgatott film, amelyben nemcsak az egyszerű díszletek, de a mellékszereplők is csupán statikus háttérként szolgálnak egy szakítás történetéhez. Semmiképpen nem sodró lendületű az alkotás, inkább hömpölyög, és vígjátékként sem fergeteges, sokkal inkább finom humorokkal dolgozik. A főszereplő jól játszik, és hibái ellenére is szerethető, dilemmái vergődései pedig hétköznapiak és átélhetők. Röviden szólva: jó film született az alkotók kezei alatt, amit időről időre elő lehet venni, és egy nyugisabb estén el lehet rötyörögni rajta.

2022.01.08 dandelion1983

Nem rossz film, vannak jó pillanatai, de néha kicsit bárgyú. A főszereplő nagyon jól játszotta a szerepét. A zenék nagyon jók voltak, és a befejezés is tetszett.

2022.03.26 KCintia

Egyedi, de mégsem átütő

A történet bemutatása egyedi volt, ez nagyon tetszett is. A főszereplőnk is kedvelhető figura volt, tetszett, ahogy dumált sokszor, de maga a film nem váltott ki belőlem semmit. Úgy gondolom, hogy ebből sokkal többet ki lehetett volna hozni, és sokkal humorosabb is lehetett volna még.

2021.08.12 pozsizol

Talán az egyik legjobb vígjáték, amit az utóbbi években láttam. Nagyon okos történet, jó karakterekkel és persze jó dialógusokkal, amit egyszerűen imádok!

2021.08.06 DisziG

Bár nekem ez egy nehézkes sztori, nagyon rá kellett hangolódnom, de összességében egészen tűrhetőnek mondanám.